Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gowin chce ograniczyć biurokrację w UE. Jak?

0
Podziel się:

Ograniczenie biurokracji w UE, walka z bezrobociem i kryzysem demograficznym w Europie - to główne punkty programu Polski Razem w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Gowin chce ograniczyć biurokrację w UE. Jak?
(Piotr Charchula/Reporter)

Partia Jarosława Gowina swój program zaprezentuje podczas sobotniej konwencji w Warszawie.

Polska Razem w wyborach tych wystartuje samodzielnie; chce uzyskać ponad 10-proc. poparcie, czyli 6-7 mandatów.

_ - Chcemy w pierwszej kolejności pokazać Polakom, z jakim programem pójdziemy do wyborów europejskich. Będziemy mówili przede wszystkim o trzech obszarach: o odbiurokratyzowaniu Unii Europejskiej, o tym w jaki sposób skoordynować unijne wysiłki na rzecz walki z bezrobociem oraz o rozwiązaniach demograficznego kryzysu w Europie _ - powiedział Gowin.

Jak podkreślił, Polska Razem jako _ partia eurorealizmu _ będzie proponować Polakom program, który zapewni bardziej, skuteczną niż dotychczas ochronę polskich interesów w UE. Nazwa programu wyborczego i hasło wyborcze zostanie ujawnione podczas konwencji.

Gowin poinformował także, że w sobotę nie zostaną przedstawieni kandydaci, którzy znajdą się na listach Polski Razem w tegorocznych wyborach europejskich.

_ - W większości okręgów wiemy już, kto będzie liderem naszych list, ale prowadzimy jeszcze rozmowy w kilku okręgach. Będziemy chcieli udowodnić, że Polska Razem ma silne zaplecze zarówno eksperckie jak i samorządowe _ - powiedział Gowin. Jak dodał, na listach pojawią się nazwiska, które będą stanowić zaskoczenie, ale - jak stwierdził - _ Polska Razem nie jest nastawiona na wyłapywanie celebrytów _.

Gowin nie chciał zdradzić, czy sam wystartuje w wyborach do PE. Jak powiedział, o swojej decyzji poinformuje w odpowiednim czasie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że wśród _ lokomotyw wyborczych _ Polski Razem w wyborach europejskich znajdą się m.in. obecni europosłowie: Adam Bielan, który wystartuje z okręgu obejmującego Małopolskę i Świętokrzyskie, Artur Zasada z okręgu dolnośląsko-opolskiego, Marek Migalski na Śląsku oraz Paweł Kowal (na razie nie ujawniono, w jakim okręgu). Ponadto na listach mają znaleźć się wszyscy obecni posłowie Polski Razem: John Godson, Przemysław Wipler, Jacek Żalek.

Według wcześniejszych zapowiedzi Gowina w stolicy jego ugrupowanie będzie miało _ bardzo mocną i merytoryczną lokomotywę _. _ - To człowiek, który jest jednym z najlepszych polskich ekspertów od spraw unijnych _ - mówił. Media wskazują, że kandydatem PR w Warszawie będzie europoseł Paweł Kowal, do niedawna szef PJN.

Kowal szef Rady Krajowej Polski Razem, który odpowiada w partii za budowę programu powiedział, że podczas sobotniej konwencji padnie _ kilkadziesiąt konkretnych postulatów programowych . - Powiemy wyraźnie za czym jesteśmy w Parlamencie Europejskim, przeciwko czemu będziemy, tak żeby każdy, kto będzie na nas głosował, wiedział co dokładnie zrobimy, a czego nie zrobimy _ - zadeklarował.

_ Koncentracja na problemach gospodarczych, problemach dotyczących wartości, praw chrześcijan. Prezentacja konserwatywnego, ostrożnego podejście do Europy na zasadzie nie wszystko, co jest w Unii nam się podoba, ale zjednoczona Europa podoba nam się bardzo _ - wyliczał Kowal.

Jak zaznaczył, nad programem bardzo długo pracowało kilkudziesięciu ekspertów, także niezależnych oraz organizacje pozarządowe.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)