Notowania

gpw
06.07.2018 07:13

Polska i Izrael nawiązują giełdową współpracę

Giełda Papierów Wartościowych i Tel-Aviv Stock Exchange podpiszą dziś list intencyjny o współpracy. Polacy liczą na przypływ kapitału na nasz parkiet. Dla Izraela może to być z kolei szansa na większe inwestycje w Europie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mariusz Grzelak/Reporter)
Giełda Papierów Wartościowych nawiąże współpracę z Tel-Aviv Stock Exchange

Giełda Papierów Wartościowych i Tel-Aviv Stock Exchange podpiszą w piątek list intencyjny o współpracy. Polacy liczą na przypływ kapitału na nasz parkiet. Dla Izraela może to być z kolei szansa na większe inwestycje w Europie.

GPW może pomóc Izraelczykom w rozwijaniu giełdy towarowej. Ci mogliby z kolei ułatwić Polakom stworzenie platformy do pożyczania papierów wartościowych - czytamy w "Rzeczpospolitej", która dotarła do treści listu intencyjnego.

Według nieoficjalnych informacji TASEchce w Polsce stworzyć hub technologiczny, który ułatwiałby izraelskim przedsiębiorcom inwestowanie w Europie.

Zobacz: GPW chce kupić giełdę w Izraelu. Paweł Borys wyjaśnia. To coś niespotykanego w krajach rozwiniętych

Jak podaje "Rzeczpospolita", izraelscy inwestorzy na koniec ubiegłego roku dysponowali aktywami wartymi 1,6 bln zł. Dla GPW nawet ułamek tego może być znaczącym kapitałem.

List intencyjny, w którym mowa jest o stworzeniu wspólnej "mapy drogowej" dalszej współpracy, mają podpisać w piątek w Warszawie prezes GPW Marek Dietl oraz prezes TASE Ittai Ben-Zeev.

Gazeta zwraca uwagę, że porozumienie to sygnał ocieplenia relacji polsko-izraelskich po zakończonym kryzysie związanym z nowelizacją ustawy o IPN.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gpw, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-07-2018

polWyjdziemy na tej współpracy jak Zabłocki na mydle.

06-07-2018

MOLOprecz z czostkowymi

06-07-2018

ppLudobójstwo Palestyńczyków dojnej zmianie nie przeszkadza?

Rozwiń komentarze (18)