Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grabarczyk na urlop? Nie leci do Chin

0
Podziel się:

Minister Infrastruktury odwołał swoją, zaplanowaną na przyszły tydzień, wizytę w państwie środka.

Grabarczyk na urlop? Nie leci do Chin
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Poseł SLD Wiesław Szczepański uważa, że minister infrastruktury w nienależytym stopniu wykorzystuje unijne środki na infrastrukturę. Wiceszef sejmowej komisji infrastruktury przypomniał, że Unia przeznaczyła na ten cel około 60 miliardów euro.

Wiesław Szczepański wskazał, że na remonty na kolei z tych środków wykorzystano tylko 1 procent. Tymczasem na ich wydanie mamy czas do 2015 roku, a do końca 2014 muszą być przedstawione stosowne faktury.

Poseł Szczepańsk, który był gościem _ Salonu Politycznego Trójki _ przypomniał też ubiegłoroczną obietnicę ministra dotyczącą przeniesienie części środków z kolei na budowę dróg. Tymczasem - jak wskazał polityk SLD - do tej pory minister do tej pory nie złożył w tej sprawie wniosku.

Zdaniem posła Szczepańskiego, bardziej niż przesunięcie środków kolei pomogłyby zmiany organizacyjne. W jego opinii, należałoby wzmocnić funkcję regulacyjną Urzędu Transportu Kolejowego, a ponadto znacjonalizować spółki Polskie Linie Kolejowe, PKP Energetykę i PKP Telekomunikację. Według posła, państwo mogłoby kierować tymi spółkami w takiej formie jak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kieruje drogami w Polsce.

Szczepański uważa, że wtedy obniżone byłyby stawki za dostęp do torów. To z kolei spowodowałoby większą konkurencję i tańsze bilety.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t80897.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/budowa;a2;znow;ruszy;pisza;list;do;tuska,13,0,836877.html) Budowa A2 znów ruszy? Piszą list do Tuska

W opinii gościa_ Salonu Politycznego Trójki, _najlepszym rozwiązaniem dla Ministerstwa Infrastruktury, byłoby urlopowanie jego szefa. Jego zdaniem, przy dymisji premier musiałby przyznać się, że popełnił błąd.

Tymczasem minister Infrastruktury odwołał swoją, zaplanowaną na przyszły tydzień, wizytę w Chinach.

Problemy z chińską firmą COVEC, która grozi wycofaniem się z budowy dwóch odcinków autostrady A2 stały się przyczyną odwołania wizyty w Chinach ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka.

Minister Grabarczyk miał w nadchodzącym tygodniu uczestniczyć w Szanghaju w uroczystościach związanych z 60-leciem polsko-chińskiej spółki _ Chipolbrok _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t80243.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zablokowali;droge;chca;pieniedzy;za;a2,55,0,842039.html) Zablokowali drogę. Chcą pieniędzy za A2 Podwykonawcy, budujący autostradę A2 na odcinku Stryków-Konotopa, twierdzą, że nie maja nawet paliwa, by dojechać na plac budowy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t86455.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/infrastruktura/artykul/a2;gotowa;na;euro;2012;kilka;rozwiazan,57,0,841273.html) A2 gotowa na Euro 2012? "Kilka rozwiązań" -_ Mamy podstawy wierzyć, że w czerwcu 2012 roku autostrada A2 na odcinku Stryków-Konotopa będzie przejezdna _ - poinformował minister infrastruktury.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t86455.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grabarczyk;uspokaja;nie;ma;obaw;o;a2,27,0,832795.html) Grabarczyk uspokaja: Nie ma obaw o A2 Zdaniem ministra nie ma potrzeby alarmowania opinii społecznej, bo wszelkie problemy są rozwiązywane.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)