Notowania

prywatyzacja gpw
13.11.2009 07:59

Grad: Prywatyzacja giełdy priorytetowa

Minister skarbu nie obawia się sprzedaży Giełdy Papierów Wartościowych Niemcom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Polska giełda w niemieckich rękach? To zdaniem ministra Skarby Państwa nic strasznego.

_ - Zarzutu wyprzedaży Niemcom obawiam się w równym stopniu, co oddania Szwedom Bałtyku. W gospodarce nie ma miejsca na tego typu straszenie _ - podkreślił w rozmowie z dziennikiem _ Polska _. Minister przypomniał też, że Deutsche Boerse nie jest spółką państwową, a w XXI wieku _ kapitał tak naprawdę nie ma narodowości _.

Deutsche Boerse jest jedynym chętnym na zakup Giełdy Papierów Wartościowych.

Aleksander Grad przyznał, że sprzedaż Giełdy Papierów Wartościowych jest dla niego najważniejszą prywatyzacją od 20 lat. W wywiadzie minister powiedział, że giełda jest jednym z najważniejszych symboli gospodarki. _ _

_ - Prywatna giełda będzie oznaczała zakończenie pewnego rozdziału w historii naszej gospodarki. Będzie symbolem zakończenia pewnego etapu zmian ustrojowych _ - wyjaśnił Grad.

* [ Grad chce sprzedawać spółki w USA ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grad;chce;sprzedawac;spolki;w;usa,229,0,555749.html )
* [ Trzech inwestorów chętnych do zakupu giełdy ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/trzech;inwestorow;chetnych;do;zakupu;gieldy,33,0,555553.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: prywatyzacja gpw, grad, giełda, gpw, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz