Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Greccy transportowcy odblokowali stacje benzynowe

0
Podziel się

Teraz chcą rozmawiać z rządem. Sprzeciwiają się liberalizacji rynku.

Greccy transportowcy odblokowali stacje benzynowe
(PAP/EPA)
bEixQlqt

Kierowcy ciężarówek po sześciu dniach zapowiedzieli wznowienie rozmów z rządem w sprawie liberalizacji przepisów dotyczących dostępu do ich zawodu.

_ - Zgromadzenie ogólne federacji związków kierowców ciężarówek zdecydowało minimalną większością zakończyć strajk _ - oświadczył szef protestujących związkowców Jeorjos Tsortsatos.

Około 33 tysięcy kierowców sprzeciwia się rządowym planom liberalizacji zasad przyznawania licencji na ich usług. Zmiany te są częścią reform będących warunkiem przyznania pogrążonej w kryzysie finansów publicznych Grecji pomocy przez UE i MFW.

bEixQlqv

fot: PAP/EPA_ _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/grecja;sparalizowana;przez;strajk;generalny,galeria,3423,0.html)Grecki socjalistyczny rząd przyjął wobec protestujących nadzwyczaj twarde stanowisko i w środę w obliczu kurczących się zapasów paliwa na stacjach nakazał im powrót do pracy, grożąc odebraniem licencji, a nawet postępowaniem karnym.

Rząd zdecydował się na takie rozwiązanie w obliczu poważnych zakłóceń w dostawach paliwa oraz innych produktów, jak żywność czy leki.

Strajk doprowadził do tego, że na stacjach zaczęły ustawiać się długie kolejki. Negatywnie wpłynął też na sektor turystyczny, rolnictwo oraz grecki import i eksport.

Paliwo do strategicznie ważnych miejsc, takich jak lotniska czy elektrownie, jest również dowożone cysternami wojskowymi.

bEixQlqB
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t74945.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejny;strajk;generalny;sparalizuje;grecje,232,0,641000.html) Kolejny strajk generalny sparaliżuje Grecję Związkowcy protestują przeciwko reformie systemu emerytalnego i oszczędnościom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t98962.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/strajkuja;transportowcy;ateny;sparalizowane,175,0,633775.html) Strajkują transportowcy, Ateny sparaliżowane Branża zdecydowanie protestuje przeciwko cięciom płac i reformom w sferze socjalnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t92200.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecja;strajk;unieruchomil;statki;w;portach,98,0,627298.html) Grecja: Strajk unieruchomił statki w portach Grecki premier Giorgios Papandreu ma problem z kolejną strajkującą grupą społeczną.
bEixQlqW
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)