Notowania

Grecja popuszcza pasa. "Skończył się krąg wyrzeczeń"

Po zakończeniu planu ratunkowego grecki rząd zapowiedział, że ulży obywatelom. Premier Cipras zapowiedział przywracanie praw pracowniczych i modernizację kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GUE/NGL/Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
Premier Aleksis Cipras zapowiedział zmiany.

W Grecji rozpocznie się "okres poluzowania” – zapowiedział cytowany przez Polską Agencję Prasową premier tego kraju Aleksis Cipras.

Szef rządu zaznaczył, że "skończył się krąg wyrzeczeń", ale popuszczenie pasa będzie odbywać się "z całym poszanowaniem dla uzgodnionej z wierzycielami ścieżki finansowej”, aby Grecja mogła spłacić długi – podaje PAP. A przypomnijmy, że w ramach 3 programów pomocowych udzielonych zostało 288,7 mld euro kredytów.

Po ośmiu latach wyrzeczeń, Cipras za priorytet uznał uregulowanie rynku pracy, w tym "przywrócenie zasady kolektywnego negocjowania umów zbiorowych", walkę z pracą na czarno i podniesie płacy minimalnej.

Zobacz też: Były szef NBP prognozuje, kiedy "zaczniemy tęsknić do euro":

Jak przekonywał premier podczas pierwszego posiedzenia rządu po rekonstrukcji, jego gabinet zamierza również przyciągnąć zagraniczne inwestycje, które mają pozwolić Grecji definitywnie wyjść z kryzysu. Aby było to możliwe, zapowiedział modernizację kraju i gospodarki.

Cipras również dał nadzieję przedsiębiorcom. W miarę możliwości rząd chce ulżyć w ich sytuacji podatkowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kryzys grecji, grecja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-09-2018

Real FaktsA kiedy Polska popuści pasa? Może jak Niemcy wypłacą Polsce 6 bln $ odszkodowania za II wojnę Światową.

01-09-2018

MARCOMożna? Można. I co przeszkadza aby wprowadzić u nas euro.

01-09-2018

Koniec[QUOTE] Po ośmiu latach wyrzeczeń, Cipras za priorytet uznał uregulowanie rynku pracy, w tym "przywrócenie zasady kolektywnego negocjowania umów … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)