Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Anna Frankowska
|

Parlament Grecji uchwalił kolejny pakiet oszczędnościowy

19
Podziel się:

Parlament Grecji przyjął w czwartek wieczorem kolejny pakiet przedsięwzięć oszczędnościowych, którego realizacja jest warunkiem otrzymywania przez zagrożony niewypłacalnością kraj dalszej pomocy od międzynarodowych wierzycieli.

Parlament Grecji uchwalił kolejny pakiet oszczędnościowy
(Joanna/Flickr (CC BY 2.0))

Pakiet reform obejmuje redukcję emerytur od 2019 roku i podwyżkę podatków od roku 2020. Rząd chce zaoszczędzić 4 mld euro.

Za przyjęciem pakietu zagłosowali wszyscy deputowani rządzącej koalicji, których jest w 300-osobowym parlamencie łącznie 153. Koalicję tworzą kierowane przez premiera Aleksisa Ciprasa lewicowe ugrupowanie Syriza i niewielka narodowo-konserwatywna partia Niezależni Grecy (ANEL). Przeciwko przyjęciu pakietu opowiedzieli się wszyscy obecni podczas głosowania członkowie opozycji - 128 deputowanych; 19 osób było nieobecnych podczas głosowania.

W proteście przeciwko nowym środkom oszczędnościowym największe związki zawodowe zorganizowały ogólnokrajowy strajk. We wtorek czterodniowy protest rozpoczęli pracownicy promów oraz dziennikarze, a dzień później odbył się w Grecji strajk generalny, w ramach którego pracownicy sektora transportowego, urzędnicy państwowi, kontrolerzy ruchu oraz pracownicy służby zdrowia nie poszli do pracy lub przerwali pracę. W czwartek w protestach przed budynkiem greckiego parlamentu wzięło udział ok. 15 tys. osób.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(19)
Michal
7 lat temu
Wcisnęli wam euro i powoli wykupują Wasz kraj!!!! A polityce siedzą w kieszeniach EU!!! Przykro patrzeć jak niszczeje Grecja,
Viola
7 lat temu
BRAWO Grecy. Nie dajcie sie tym zlodziejom okradac.
faja
7 lat temu
To by było w Polsce za PO sprzedali Polskę
dcdcdc
7 lat temu
A metoda na dobroyt jest prosta - PRODUKCJA 1)Wywalic ue 2)Zamknac granice wprowadzic vizy 3)Oglosic bankructwo kraju i odmowic splty czegokolwiek nie mamy pana kapelusz i co nam zrobicie ? 4)Wprowadzic cla zaporowe na produkt nie produkowane w grecji 5)Po 5 latach gracja znow swieci nie wierzycie spojrzcie na chiny 20 lat z niczego stali sie najwieksza gospodak aswiata ale ale wyborcy plo moga miec problem ze zrozumieniem :-)
zeflik
7 lat temu
Dobrze sie przyjrzyjcie i uwaznie przeczytajcie. Nas to też czeka.