Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grecka gospodarka jest na skraju wytrzymałości

0
Podziel się:

Grecka gospodarka jest na skraju wytrzymałości. Tak wynika z comiesięcznego raportu Federacji Przedsiębiorców i Przemysłowców (S.E.V.) w tym kraju. Organizacja dodaje, że napięcia i zamieszki z udziałem migrantów mogą negatywnie odbić się na turystyce w Grecji.

Grecka gospodarka jest na skraju wytrzymałości
(Jacek Bereźnicki)

Tak wynika z comiesięcznego raportu Federacji Przedsiębiorców i Przemysłowców (S.E.V.) w tym kraju. Organizacja dodaje, że napięcia i zamieszki z udziałem migrantów mogą negatywnie odbić się na turystyce w Grecji.

Zdaniem autorów raportu niezbędne jest jak najszybsze zakończenie pierwszej oceny greckich reform. To warunek konieczny do przywrócenia klimatu zaufania do ekonomii w Grecji i uzyskania finansowej stabilności. Potrzebna jest też konsekwentna polityka rozwojowa i zaprzestanie wprowadzania nowych podatków, które jedynie pogłębiają recesję.

Organizacja podkreśla, że zbliżające się reformy oszczędnościowe, które zakładają kolejny wzrost opodatkowania i cięcia emerytur wstrzymają konsumpcję, a wciąż obowiązujące ograniczenia w przepływie kapitału nie zachęcają do inwestycji. Istnieją też obawy, że kryzys migracyjny niekorzystnie wpłynie na obraz Grecji i zniechęci część turystów do odwiedzenia tego kraju.

W Atenach trwa kolejna tura rozmów z wierzycielami w sprawie pierwszej oceny greckich reform. Od niej będzie zależało przelanie kolejnej transzy z trzeciego programu kredytowego dla Grecji.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)