Notowania

kryzys w grecji
23.06.2011 13:09

Grecy wyznaczyli termin strajku generalnego

Związki zawodowe wezwały do strajku w dniach 28 i 29 czerwca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(solidnet_photos/CC/Flickr)

Najważniejsze greckie związki zawodowe wezwały do strajku generalnego w dniach 28 i 29 czerwca, gdy parlament ma głosować nad nowym wieloletnim planem oszczędnościowym dla Grecji.

_ - W związku z głosowaniem nad średnioterminowym planem budżetowym uzgodnionym między rządem i jego lichwiarskimi wierzycielami zadecydowaliśmy o 48-godzinnym strajku generalnym w dniach 28 i 29 czerwca _ - napisano w komunikacie największego związku zawodowego, Powszechnej Konfederacji Pracujących Grecji (JSEE). Związek zawodowy urzędników Adedy zapowiedział, że przyłączy się do tego protestu.

Socjalistyczny grecki rząd przygotowuje się do batalii legislacyjnej, by uchwalić kolejne reformy oszczędnościowe, które będą obowiązywały po zakończeniu jego kadencji. W tym miesiącu musi uchwalić program na lata 2012-2015 wart 28 mld euro, w przeciwnym razie nie otrzyma kolejnej transzy pomocy z Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Unii Europejskiej.

Żeby spełnić greckie zobowiązania, premier Jeorjos Papandreu złamał obietnicę, że nie będzie nakładał nowych podatków i wprowadził czteroletni program prywatyzacyjny wart 50 mld euro, który wywołał kolejną falę niezadowolenia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t141225.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/strajki;w;grecji;protestuja;przeciw;oszczednosciom,202,0,847818.html) Strajki w Grecji. Protestują przeciw oszczędnościom Wstrzymano ruch kolejowy, nie działa komunikacja miejska w Atenach. Strajkują też pracownicy ministerstw i kilku banków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t140157.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/grecy;nie;ufaja;wladzy;chca;rzadow;silnej;reki,234,0,840938.html) Grecy nie ufają władzy, chcą rządów silnej ręki Ponad połowa obywateli kraju byłaby skłonna zaakceptować kontrolę ekonomiczną nad państwem, sprawowaną z zewnątrz.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz