Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grecy zapewniają, że mimo pogłosek jeszcze nie bankrutują

0
Podziel się:

Szef banku centralnego podkreśla, że restrukturyzacja długu miałaby katastrofalne skutki dla banków i funduszy emerytalnych.

Grecy zapewniają, że mimo pogłosek jeszcze nie bankrutują
(Mendhak/CC/Flickr)
bFeSXJQR**- _ Grecja nie potrzebuje restrukturyzacji swego zadłużenia, a posunięcie takie miałoby katastrofalne skutki, uderzając w banki i fundusze emerytalne oraz blokując dostęp do rynków kapitałowych _ - oświadczył prezes centralnego Banku Grecji Jeorjos Prowopulos.

Zdementował w ten sposób doniesienia dziennika _ Eleftherotipia _, iż zmagająca się z dramatycznym kryzysem budżetowym Grecja poprosiła Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy o restrukturyzację jej zadłużenia.

Doniesieniom mediów o planowanej restrukturyzacji wielokrotnie zaprzeczały zarówno władze w Atenach, jak też UE i MFW, co jednak nie hamowało spadku ocen wiarygodności Grecji u nabywców jej obligacji.

bFeSXJQT

_ - Bank Grecji od października ubiegłego roku wyraźnie deklaruje, że taka opcja nie jest ani potrzebna, ani pożądana. Miałoby to katastrofalne następstwa _ - napisał Prowopulos w raporcie dla akcjonariuszy.

Wcześniej ministerstwo finansów oficjalnie zdementowało podaną przez greckie media wiadomość, że Ateny zażądały już od UE i MFW podjęcia rozmów w sprawie restrukturyzacji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t94165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;dusi;sprywatyzuja;za;50;mld;euro,135,0,813959.html) Kryzys dusi. Sprywatyzują za 50 mld euro Grecki rząd ogłosił wielki plan sprzedaży udziałów w dużych, państwowych firmach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t94041.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;grecji;obiecuje;wyjscie;z;kryzysu,208,0,813264.html) Premier Grecji obiecuje wyjście z kryzysu Jeorjos Papandreu, chce zmniejszyć wydatki państwa do 44 procent PKB w 2015 roku.
bFeSXJRu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)