Notowania

gospodarka
11-08-2018 (13:40)

Groclin rozpoczyna zwolnienia grupowe. "Postępujący spadek przychodów"

Zarząd Goclin SA poinformował o rozpoczęciu konsultacji z pracownikami ws. zwolnień grupowych. Pracę ma stracić blisko połowa pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons)
Markę Groclin w Polsce rozsławił m.in. klub piłkarski z Grodziska Wielkopolskiego

Komunikat ws. zwolnień spółka podała w piątkowy wieczór. "Przyczyną planowanych działań restrukturyzacyjnych, w tym zwolnień grupowych, jest postępujący spadek przychodów na kontraktach realizowanych w polskich zakładach Spółki oraz trwająca od wielu lat presja cenowa i nasilająca się konkurencja, które zmuszają dostawców do ciągłej redukcji cen sprzedaży oraz poziomu generowanej marży" - czytamy (pisownia oryginalna).

Zwolnionych z pracy ma być aż 321 osób, czyli 45 proc. pracowników z zakładów w Grodzisku Wielkopolskim i Karpicku.

Przedstawiciele spółki poinformowali, że opublikują kolejny komunikat w sprawie zwolnień grupowych po zakończeniu wymaganych prawem konsultacji z radą pracowników. Mają się w nim znaleźć informację o szacowanej wysokości rezerwy związanej z restrukturyzacją zatrudnienia w Groclin S.A., która w całości obciąży wynik spółki.

Zobacz też: Polacy coraz częściej idą na zwolnienie. Koszty liczone są w miliardach złotych

Groclin to polski producent wyposażenia i akcesoriów samochodowych. Początki przedsiębiorstwa sięgają rzemieślniczego zakładu tapicerskiego założonego przez Zbigniewa Drzymałę w Grodzisku Wielkopolskim w 1977 roku. W latach 1996-2008 spółka była tytularnym sponsorem klubu piłkarskiego Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, groclin, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-08-2018

JjjjjSam prowadzę firmę i to widać że źle się dzieje Kierowcy nie można znaleźć pomimo tego , że sami już mi ustalają stawkę za jaką chcą pracować , z … Czytaj całość

12-08-2018

BiednyDo wszystkich „inteligentnych” co tak wszystko wiedza o pracodawcach plus w jednym palcu ekonomia itd. Zakładajcie firmy zakładajcie działalności … Czytaj całość

11-08-2018

JjjjjJeszcze dodam , że niektórzy chcą pracować na lewo , bo 500+ stracą i im się inaczej nie opłaci

Rozwiń komentarze (27)

Wybrane dla Ciebie