Notowania

Gronkiewicz-Waltz chce jeszcze jednej ustawy. Chce dokończy reprywatyzację

- Czekamy na ustawę, która by do końca rozwiązywała sprawę reprywatyzacji - mówiła w niedzielę prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak dodała tzw. mała ustawa reprywatyzacyjna to pierwsza ustawa dot. reprywatyzacji po 1989 r. która "jest konsumowana".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz KRUPA/EAST NEWS)
Hanna Gronkiewicz-Waltz apeluje o nowe prawo.

Gronkiewicz-Waltz na briefingu poświęconym tzw. małej ustawie reprywatyzacyjnej przypomniała, że weszła ona w życie w ubiegłym roku. Jak dodała, dzięki tej ustawie udało się ocalić 30 budynków, które realizują cele publiczne, a pierwszą odmowną decyzję dot. reprywatyzacji nieruchomości ratusz wydał dwa dni po wejściu w życie ustawy.

Prezydent Warszawy podkreśliła, że w ciągu 2016 i 2017 r. ratusz wydał łącznie 130 decyzji, z czego 35 decyzji pozytywnych, a 95 to decyzje odmowne lub umorzone. - Jest to pierwsza ustawa w prawie 30-letniej historii transformacji, która jest konsumowana. Po pierwsze weszła w życie, jest realizowana, a po drugie ona jest też pewna od strony konstytucyjnej - dodała.

* Afera reprywatyzacyjna w Warszawie. Jest wyrok ws. działki przy Chmielnej 70 *

- Teraz czekamy na ustawę, która by do końca rozwiązywała te sprawy - powiedziała.

Tzw. mała ustawa reprywatyzacyjna została uchwalona w 2015 r. Wprowadziła m.in. ograniczenie handlu roszczeniami na terenie stolicy, a także dała podstawę do odmowy zwrotu nieruchomości służących obecnie celom publicznym.

Tagi: reprywatyzacja, stolica, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-09-2017

VinotuTo ta babucha jeszcze nie siedzi?????

17-09-2017

piNowy adres zameldowania dla tej pani to Białołęka.

17-09-2017

Profesor UWMam jedną naprawdę bardzo dobrą wiadomość dla POLAKÓW: peo już się nie podniesie !

Rozwiń komentarze (52)