Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gronkiewicz-Waltz wprowadza ulgi komunikacyjne dla rodzin

0
Podziel się

Wszystkie warszawskie rodziny od 2014 r. będą mogły korzystać, na
preferencyjnych warunkach, z komunikacji miejskiej oraz z oferty stołecznych placówek sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych.

Gronkiewicz-Waltz wprowadza ulgi komunikacyjne dla rodzin
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bErdzfYR

Wszystkie warszawskie rodziny od 2014 r. będą mogły korzystać, na preferencyjnych warunkach, z komunikacji miejskiej oraz z oferty stołecznych placówek sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych - poinformowała dziś prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Ulgi mają przysługiwać w ramach _ Karty młodego warszawiaka _, która ma być wprowadzona od 2014 roku równocześnie z programem _ Warszawska Karta Rodziny _. Nad programem trwają konsultacje społeczne. Mają się one zakończyć do 20 września. Ulgi otrzymają mieszkańcy oraz ich dzieci, którzy płacą lub zaczną płacić podatek dochodowy PIT w Warszawie.

_ Karta młodego warszawiaka _ to od 2014 r.: wprowadzenie dla dzieci z rodzin z trojgiem dzieci rocznego biletu komunikacji miejskiej za 99 zł na każde dziecko (do tej pory były ulgi, jak dla wszystkich dzieci). Dla dzieci z pozostałych rodzin (1-2 dzieci) tańsze bilety 30-dniowe komunikacji miejskiej ważne w 1. strefie biletowej. Bilet 30-dniowy dla dzieci będzie kosztował 49 zł, a 90-dniowy - 125 zł. _ Uprawnienia będą przysługiwały do czasu ukończenia 20. roku życia _ - powiedziała Gronkiewicz-Waltz na briefingu w miejskim ZOO.

bErdzfYT

Przywołała też dane, z których wynika, że ponad 60 proc. mieszkających w Warszawie rodzin ma jedno dziecko. Rodzin z jednym, dwójką, trójką lub czwórką dzieci jest w sumie ok. 200 tysięcy. Obecnie w Warszawie dzieciom z rodzin 4+ i rodzin zastępczych przysługują bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.

_ Będzie podana lista placówek, gdzie będą dodatkowe zniżki dla dzieci, które będą mogły, korzystać z bogatej oferty placówek kulturalnych, edukacyjnych i rekreacyjnych. +Karta młodego warszawiaka+ będzie działała na bazie spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej i specjalnego hologramu, naklejanego na nośniki biletów _ - zapowiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Pytana czy ta inicjatywa ma związek z zaplanowanym na 13 października referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy, Gronkiewicz-Waltz odpowiedziała: _ Nic nie jest efektem referendum, ponieważ my nad tym pracowaliśmy już w zeszłym roku _. Koszt wprowadzenia ulg dla rodzin ma kosztować Zarząd Transportu Miejskiego około 13 mln zł.

Nad _ Warszawską Kartą Rodziny _ stołeczny ratusz pracował już w ubiegłym roku. Miała ona dawać rodzinom z co najmniej trojgiem dzieci prawo do 50 proc. ulgi w warszawskich teatrach, na pływalniach, przy wstępie do zoo. W lutym wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński informował jednak, że w związku z niskimi wpływami do budżetu, na razie nie ma szans na wprowadzenie _ Warszawskiej Karty Rodziny _ dającej ulgi rodzinom wielodzietnym.

bErdzfYZ
Czytaj więcej w Money.pl
To grozi Warszawie po powołaniu komisarza - _ To jest ten bilans, który każdy warszawiak powinien mieć w głowie _ - przestrzega szef mazowieckiej PO.
Warszawskie metro znów w całości czynne Z trasy pierwszej linii warszawskiego metra pod koniec czerwca z ruchu zostały wyłączone dwie stacje. Wszystko w związku z budową drugiej linii.
Referendum w Warszawie niepotrzebne? - _ Pozwólmy, żeby mieszkańcy Warszawy wybierali prezydenta w rytmie cyklicznym, a nie w rytmie polityki _ - apeluje polityk SLD.
bErdzfZu
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)