Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grupa Azoty Police prezentuje wyniki. Zysk dwukrotnie większy niż rok temu!

0
Podziel się

107 mln zł zysku netto, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie ubr. odnotowała Grupa Azoty Police w pierwszy półroczu tego roku - poinformował dziennikarzy w środę w Szczecinie wiceprezes spółki Wojciech Naruć.

Grupa Azoty Police prezentuje wyniki. Zysk dwukrotnie większy niż rok temu!
(Grupa Azoty Police)
bEiLItRx

107 mln zł zysku netto, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku odnotowała Grupa Azoty Police w pierwszy półroczu tego roku - poinformował dziennikarzy w środę w Szczecinie wiceprezes spółki Wojciech Naruć.

Jak podkreślił, wyniki osiągnięte przez firmę są wyższe niż prognozowano. - Sytuacja spółki jest na tyle dobra, że możemy sobie pozwolić na tak duże inwestycje, jak instalacja do produkcji propylenu o wartości 1,7 miliarda złotych - podkreślił. Zaznaczył, że firma planuje także wzrost wynagrodzeń.

Naruć dodał, że po kilkuletniej przerwie Police odprowadziły podatek dochodowy od zysku, który generuje spółka. Duża część tych podatków od dochodów trafia na rynek lokalny, co nas cieszy - powiedział.

bEiLItRz

Jego zdaniem na tak dobre wyniki firmy wpływ miały m.in. korzystniejsze ceny nawozów, wyższa o 18 proc. sprzedaż i wyższa produkcja.

Przychody Grupy Azoty Police wzrosły w I półroczu o 15 proc. i wyniosły 1,44 mld zł. Naruć, pytany o spadek cen akcji Polic, wyraził przekonanie, że to przejściowe wahania.

Wiceprezes Polic Anna Podolak przypomniała z kolei, że uruchomiono pierwszy etap realizacji inwestycji dotyczącej produkcji propylenu. Police podpisały w minionym półroczu umowę licencyjną, która pozwoli na realizację instalacji propylenu według najnowocześniejszych technologii - dodała.

Jak mówiła Podolak, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, w lipcu odebrano częściową dokumentację. Naruć poinformował z kolei, że na początku września zostanie powołana spółka celowa, która ma realizować tę wielką inwestycję, a jej akcjonariuszem w stu procentach będzie Grupa Azoty Police.

bEiLItRF

Inwestycja budowy instalacji propylenu ma być zrealizowana do 2019 r. Zakłada ona również powstanie nowego bloku energetycznego oraz rozbudowę terminalu chemikaliów płynnych w polickim porcie.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. jest jedną z największych firm chemicznych w Polsce wchodzących w skład Grupy Azoty SA. W 2014 r. przychody Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. wyniosły 2,4 mld zł przy zysku netto na poziomie 83 mln zł.

bEiLItSa
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)