Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Grupa Nowy Styl tworzy spółkę joint-venture w Dubaju. Będzie wyposażać hotele na Bliskim Wschodzie

17
Podziel się:

W samym centrum Dubaju firma zlokalizowała showroom o powierzchni 1200 m kw.

Grupa Nowy Styl objęła większościowy pakiet udziałów w spółce Stylis Dubai - dowiedział się money.pl. Polska firma razem z lokalnym partnerem będzie wyposażać hotele na Bliskim Wschodzie. Chce też zwiększyć sprzedaż krzeseł i mebli biurowych w tym regionie.

W styczniu zarząd Grupy Nowy Styl podpisał umowę o objęciu 60 proc. udziałów w spółce Stylis Dubai. Pozostałe 40 proc. należy do właścicieli spółki Stylis z siedzibą w Arabii Saudyjskiej.

Dzięki przejęciu marki Stylis, Grupa Nowy Styl wkracza w nowy dla siebie segment rynku, jakim są hotele. Firma wyposaża je całościowo - od podstawowego pokoju, przez apartamenty, recepcje, lobby, strefy food court, kawiarnie, restauracje, po sale konferencyjne.

Firma zaznacza, że rozwiązań hotelowych w najbliższych latach nie planuje sprzedawać na pozostałych rynkach, w Europie czy w innych niż Bliski Wschód częściach Azji.

- W Zjednoczonych Emiratach Arabskich jesteśmy obecni już od kilku lat, mamy własny oddział w Dubaju. W ostatnich latach blisko współpracowaliśmy z saudyjską firmą Stylis, dla której wdrożyliśmy produkcję mebli hotelowych w Polsce - mówi Adam Krzanowski, prezes Grupy Nowy Styl.

- Dzięki kompetencjom partnera i naszym stworzyliśmy rozwiązania, które zostały docenione przez lokalnych inwestorów: w ciągu 6 lat zrealizowaliśmy 21 cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli z 5795 pokojami - podkreśla. - Obecna transakcja pozwala rozwinąć działalność związaną z wnętrzami hotelowymi pod marką Stylis na cały region Zatoki Perskiej dodaje.

Źródło: Grupa Nowy Styl

Dotychczasowe projekty hotelowe Stylis były realizowane w Arabii Saudyjskiej. Od tego roku ruszają pierwsze zamówienia w Dubaju. Grupa Nowy Styl właśnie rozpoczęła montaż w hotelu Safir I, za kilka tygodni zacznie instalację Safir II; w ostatnich dniach podpisała umowę na kolejny hotel z ponad 500 pokojami.

W samym centrum Dubaju firma zlokalizowała showroom o powierzchni 1200 m kw. Rozwiązania z oferty biurowej i hotelowej we wzorcowych aranżacjach wypełniły 35. piętro wieży Jumeirah Business Centre.

Zasięg działania nowej spółki joint-venture ma być jednak znacznie szerszy niż Zjednoczone Emiraty Arabskie - rozwiązania hotelowe Stylis Dubai będą sprzedawane we wszystkich krajach Bliskiego Wschodu, z wyłączeniem Arabii Saudyjskiej, do której obsługi wyłączność otrzymała firma Stylis.

- Prognozujemy, że transakcja pozwoli na zwiększenie naszej sprzedaży o 10-20 mln euro rocznie - mówi Rafał Chwast, wiceprezes i dyrektor finansowy Grupy Nowy Styl. - Silny międzynarodowy zespół w Dubaju i kolejne udane realizacje mogą też stanowić dobry punkt wyjścia dla dalszej ekspansji do Afryki czy do Indii - przekonuje.

- Wiele z produktów dla hoteli, np. meble kawiarniane czy miękkie siedziska dla przestrzeni recepcyjnych, w swojej ofercie mamy już od dawna - mówi Roman Przybylski, członek zarządu i dyrektor handlowy Grupy Nowy Styl. - Dlatego zdecydowaliśmy się wykorzystać efekt synergii, a także udaną współpracę z partnerem lokalnym na Bliskim Wschodzie - dodaje.

W jaki sposób spółka tłumaczy, dlaczego nie planuje na razie sprzedaży rozwiązań hotelowych poza Bliskim Wschodem? - Jesteśmy ekspertem wyposażenia wnętrz biurowych i konsekwentny rozwój naszej oferty w tym obszarze jest strategiczną częścią naszego biznesu - wyjaśnia Roman Przybylski.

Adam Krzanowski, prezes Grupy Nowy Styl w money.pl: dalej mamy w sobie głód sukcesu:

Z marką Stylis w swoim portfolio Grupa Nowy Styl wkracza w nowy segment rynku, jakim są hotele. Firma wyposaża je całościowo – od podstawowego pokoju, przez apartamenty, recepcje, lobby, strefy food court, kawiarnie, restauracje, po sale konferencyjne.

- _ Wiele z produktów dla hoteli, np. meble kawiarniane czy miękkie siedziska dla przestrzeni recepcyjnych, w swojej ofercie mamy już od dawna. Dlatego zdecydowaliśmy się wykorzystać efekt synergii, a także udaną współpracę z partnerem lokalnym na Bliskim Wschodzie. Natomiast rozwiązań hotelowych w najbliższych latach nie planujemy sprzedawać na pozostałych rynkach, w Europie czy innych częściach Azji _ – zaznacza Roman Przybylski, Członek Zarządu i Dyrektor Handlowy Grupy Nowy Styl. – _ Jesteśmy ekspertem wyposażenia wnętrz biurowych i konsekwentny rozwój naszej oferty w tym obszarze jest strategiczną częścią naszego biznesu. _

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
Pj
6 lat temu
Na zdjęciu jest Roman Przybylski, nie Paweł ;)
JAŚ
6 lat temu
PEWNIE W STARE PIERZYNY I KOZUCHY ??ARABY BEA MOGLI SIE OGRZAĆ W NOCY
huramunda
6 lat temu
I podatku zero lub te 2 % czy jakoś tak się tam płaci podatki .W zeszył roku tam podatków nie było żadnych tylko ubezpieczenie ,takie coś jak ZUS ale całkiem inne bo Zusu by tam nikt nie płacił, to tylko w krajach totalitarnych funkcjonuje aby politycy mieli co rozdawać kolesiom.
Ede
6 lat temu
Ciekawe skad tacy mieli kapital by takie firmy zakladac
Dawid
6 lat temu
Gratulacje