Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grupa PSA podpisała umowę z Iranem

2
Podziel się:

Grupa PSA, producent Peugeota i Citroena, poinformowała, że podpisała w czwartek w Teheranie umowę, dzięki której na tamtejszy rynek wróci marka Citroen; grupa zainwestuje też ponad 300 mln euro w instalacje irańskie przemysłowe oraz badania rozwojowe.

Grupa PSA podpisała umowę z Iranem
(Jacek Bereźnicki)

Miesiąc wcześniej poinformowano, że na rynek irański wróci też Peugeot. Samochody "będą produkowane w zakładach Kaszan, a Grupa PSA obejmie w nich 50 proc. udziałów" - głosi komunikat firmy. Kaszan znajduje się 200 km na południe od Teheranu.

PSA Peugeot Citroen liczył od dawna, że kontrakt z Iranem przerwie złą passę, która groziła mu bankructwem. Koncern, który wycofał się z Iranu w roku 2012 po 50 latach obecności, jest pierwszym światowym konstruktorem aut powracającym do islamskiej republiki po zniesieniu sankcji.

PSA docelowo chce produkować w Iranie 200 tys. aut rocznie. W grę wchodzą modele Peugeot 208, 2008 i 301.

W styczniu Iran i Francja podpisały list intencyjny w sprawie zakupu 118 airbusów za około 25 mld dol. Wtedy właśnie Paryż i Teheran ogłosiły też otwarcie nowego rozdziału w stosunkach między obu państwami.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
Marek
7 lat temu
Statystyki zastrzelen w USA w roku 2015: Policjant zabil czarnego 1%; Bialy zabil czarnego 2%; czarny zabil czarnego 97%; razem jest 1%+2%+97%=100%; policjant zabil bialego: 3%; bialy zabil bialego: 16%; czarny zabil bialego: 81%; razem jest 3%+16%+81%=100%.
egon
7 lat temu
No to po bąbkach. Nie myślałem że Francuzów nic nie jest w stanie nauczyć myślenia. Teraz nikt nie kupi samochodów produkowanych w kraju wyznawców Allaha.