Notowania

ceny paliwa
08.01.2013 09:17

Grupa Lotos i Orlen podwyższa ceny większości swoich paliw

Od dziś Grupa Lotos podwyższa cenę hurtową benzyny bezołowiowej 95 o 7 zł na tysiąc litrów. Cena benzyny bezołowiowej 98 nie zmienia się.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

Od dziś Grupa Lotos podwyższa cenę hurtową benzyny bezołowiowej 95 o 7 zł na tysiąc litrów. Cena benzyny bezołowiowej 98 nie zmienia się. [Aktualizacja 9:36]

Jak poinformowało biuro prasowe spółki, wzrastają ceny hurtowe oleju, napędowego o 15 zł, a napędowego do celów opałowych o 16 zł na tysiąc litrów. Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.

Również PKN Orlen podnosi hurtowe ceny benzyny o 1 zł i oleju napędowego o 16 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw - w przypadku oleju napędowego może to być wzrost o 2 gr na litrze.

Od dziś hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 292 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 352 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 303 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 483 zł za tysiąc litrów. W tym roku to piąta podwyżka cen benzyny i oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna taniała tam jeden raz, natomiast obniżki ceny oleju napędowego jeszcze nie było.

Czytaj więcej w Money.pl
Grupa Lotos obniża ceny paliw Grupa Lotos obniża od środy 31 października cenę hurtową benzyny bezołowiowej 95 i 98 o 5 zł na tysiąc litrów, oleju napędowego o 7 zł, cenę oleju napędowego do celów opałowych o 9 zł - poinformowało biuro prasowe spółki.
Grupa Lotos obniżyła ceny hurtowe paliw O 45 zł na tysiąc litrów spadły ceny benzyny bezołowiowej 95 i 95AL, a o 60 zł na tysiąc litrów obniżono cenę benzyny bezołowiowej 98.
Dystrybutor obniża ceny paliw. A na stacjach? Grupa Lotos obniża ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 o 30 zł, a benzyny bezołowiowej 98 o 25 zł na tysiąc litrów.
Tagi: ceny paliwa, ceny paliw, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz