Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gruzja wznowi eksport żywności do Rosji

1
Podziel się:

Rosja wprowadziła embargo na gruzińskie produkty w 2006 roku tłumacząc to niespełnianiem odpowiednich standardów.

Gruzja wznowi eksport żywności do Rosji
(miss_rubov/CC/flickr)

Gruzja już niedługo może wznowić dostawy żywności do Rosji. Gruzińska Narodowa Agencja Żywnościowa wspólnie z rosyjską Federalną Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego rozpoczęły opracowywanie certyfikatów na produkcję roślinną i zwierzęcą. Kiedy Rosjanie ponownie spróbują gruzińskie mandarynki ?

Według rosyjskich mediów już latem może rozpocząć się import gruzińskich warzyw, a jesienią owoców i herbaty. Wcześniej pojawiła się informacja o szybkim powrocie na rosyjski rynek gruzińskich win i wody mineralnej.

Rosja wprowadziła embargo na gruzińskie produkty w 2006 roku tłumacząc to niespełnianiem odpowiednich standardów. Gruzińscy politycy twierdzili natomiast, że decyzja Moskwy ma charakter polityczny, bowiem zdaniem Kremla prezydent Gruzji Michail Saakaszwili prowadził wrogą politykę wobec Rosji.

Do poprawy stosunków między obu krajami doszło po ostatnich wyborach parlamentarnych w Gruzji, w których zwyciężyła koalicja Gruzińskie Marzenie. Jej lider i obecny premier Bidzina Iwaniszwili zapowiedział podjęcie działań służących odbudowie relacji handlowych z Rosją.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier chce się spotkać z Putinem. Po co? Według Iwaniszwilego kolejne spotkanie oficjalnych przedstawicieli Gruzji i Rosji odbędzie się najpóźniej za dwa miesiące.
Idą wybory więc premier chce zmieniać prawo Premier jednoznacznie wypowiedział się także na temat jego stosunku do Kremla.
Ścigają go za szykowanie przewrotu w Rosji Interpol poszukuje Giwiego Targamadze. Moskwa oskarża go o pomoc w organizowaniu zamieszek.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Emeryt.
2 lata temu
Z wrogiem?"...ponownie spróbują gruzińskie mandarynki ?"Chyba poprawnie byłoby:spróbują gruzińskich mandarynek.!!!!!!