Notowania

ukraina
18.10.2014 13:20

Grzegorz Schetyna: "Ukraina będzie dominować w polityce wschodniej"

Schetyna podkreślił, że w ciągu roku na Ukrainie zdarzyło się tak wiele, iż polityka wschodnia nie jest łatwa i nie znajduje takiego klasycznego klucza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna ocenił dziś we Wrocławiu, że polska polityka wschodnia musi być polityką europejską, ponieważ jest wtedy bardziej skuteczna i racjonalna. Podkreślił też, że problem Ukrainy będzie siłą rzeczy dominować w polityce wschodniej.

Szef MSZ był gościem dorocznej konferencji poświęconej polskiej polityce wschodniej zorganizowanej przez Kolegium Europy Wschodniej i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej.

Schetyna podkreślił, że w ciągu roku na Ukrainie zdarzyło się tak wiele, iż _ polityka wschodnia nie jest łatwa i nie znajduje takiego klasycznego klucza _. _ Takiego klucza trzeba ciągle szukać, wiedząc, że nie mamy monopolu na wiedzę, mądrość, a nawet na intuicję _ - podkreślił minister.

Jego zdaniem, to właśnie rolą Polski będzie w najbliższej przyszłości szukanie i znalezienie tego klucza do polityki wschodniej.

_ Ukraina na pewno będzie dominować w tych kwestiach. Bo to są ciągle sprawy i wschodniej Ukrainy i Krymu. Tego tak nie zostawimy. Ale przy tym musimy przygotować pozytywny pomysł na poziomie Trójkąta Weimarskiego i Brukseli _ - zaznaczył Schetyna.

Jak dodał polska polityka wschodnia _ musi znaczyć coś więcej, nie może być tylko nasza, wycinkowa, ale musi być polityką europejską, ponieważ jest wtedy bardziej skuteczna i racjonalna _.

Schetyna zapowiedział też w ciągu kilkunastu dni przedstawi w Sejmie założenia polskiej polityki zagranicznej. Premier Ewa Kopacz mówiła dziś, że będzie to jeszcze w październiku.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ukraina, grzegorz schetyna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz