Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nowy rząd kopacz
31.10.2014 06:43

Grzegorz Schetyna w Sejmie. Wsparcie opozycji będzie "kluczowe"

Wystąpienie Schetyny zapowiedziała w sejmowym expose 1 października premier Ewa Kopacz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwańczuk/Reporter)

W przyszłym tygodniu w Sejmie zostanie przedstawiona informacja rządu o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w latach 2014-2015 - wynika z porządku obrad izby. Wystąpienie szefa MSZ Grzegorza Schetyny planowane jest na 6 listopada.

Sejm zbiera się w przyszłą środę na trzydniowym posiedzeniu. Według informacji PAP, zgodnie ze wstępnym porządkiem obrad, informacja ministra spraw zagranicznych ma zostać zaprezentowana w przyszły czwartek. Ostateczna decyzja o terminie wystąpienia Schetyny zapadnie na wtorkowych posiedzeniach Konwentu Seniorów i Prezydium Sejmu, które zbierają się przed posiedzeniem Sejmu.

Wystąpienie Schetyny zapowiedziała w sejmowym expose 1 października premier Ewa Kopacz. Szefowa rządu mówiła, że odbudowanie zaufania obywateli wymaga budowania ponadpartyjnego porozumienia w sprawach, które są polską racją stanu, a więc w polityce zagranicznej i obronnej. _ - Musimy wspólnie zadbać o bezpieczeństwo i szacunek dla Polski w Europie, ale też na świecie _ - zaznaczyła Kopacz.

Jej zdaniem wymaga to pogłębionej debaty w Sejmie, _ także z opozycją, której wsparcie będzie kluczowe _. Co roku w Sejmie szef dyplomacji prezentuje priorytety polskiej polityki zagranicznej. Ostatnia informacja została przedstawiona w maju tego roku przez poprzedniego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Schetyna o wyborach na Ukrainie W czwartek i piątek minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna weźmie udział w spotkaniu szefów dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej
Schetyna ujawnia szczegóły sprawy Swiridowa Przyczyną wniosku ABW miały być podejrzenia o "dziwne powiązania" biznesowe i lobbing.
Zachód krytycznie komentuje słowa Sikorskiego _ Choć Sikorski utrzyma się na stanowisku marszałka Sejmu, jego skuteczna polityczna defenestracja splamiła dyplomatyczne kwalifikacje jednego z najbardziej prominentnych głosów w UE _ - ocenia brytyjska gazeta.
Tagi: nowy rząd kopacz, rząd kopacz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz