Notowania

Koniuktura gospodarcza gorsza niż przed miesiącem. Najlepiej było w branży finansowej

Koniunktura gospodarcza nadal jest pozytywna, choć według danych GUS w niemal wszystkich sektorach jest gorsza niż przed miesiącem.

Podziel się
Dodaj komentarz
Wskaźnik koniuktury spadł m.in. w najważniejszym dla gospodarki sektorze przetwórstwa przemysłowego

Polscy przedsiębiorcy oceniają koniunkturę gospodarczą pozytywnie, ale wskaźniki są zauważalnie niższe niż przed miesiącem.

W październiku klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym ukształtował się na poziomie 4,6. Wynik jest słabszy niż we wrześniu, gdy wyniósł 6,3. Poprawę koniunktury odczuło 15,6 proc. przedsiębiorców, których przepytali ankieterzy Głównego Urzędu Statystycznego. Na jej pogorszenie wskazało 11,6 proc.

Niewielki spadek odnotowano także m.in. w sektorach: transportowym (z 10,8 we wrześniu do 10,3 w październiku), gastronomicznym (z 5,1 do 3,8) oraz informacyjno-komunikacyjnym (z 18,4 do 17,3).

Zobacz też, jak produkcja żywności przekłada się na zużycie wody przez zakłady przemysłowe i rolników:

Zmiany koniunktury nie odczuły w ujęciu ogólnym przedsiębiorstwa funkcjonujące w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym. Wskaźnik wyniósł - tak jak we wrześniu - 30,5. W komunikacie GUS wskazano, że są to "najbardziej optymistyczne oceny wśród badanych rodzajów działalności".

Wskaźnik koniunktury gospodarczej jest mierzony na podstawie wywiadów z dyrektorami przedsiębiorstw badanych obszarów.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-10-2017

EKONOMISTA amator"Kunia porządnego nima w Janowie" a w ostatnim kwartale zamówienia się finalizują i winno być lepiej w gospodarce ,lecz ONA jest nie zależna … Czytaj całość

22-10-2017

mirekzozgoniłbym ten cały gus bo jak wszystko liczą tak jak śrdenia pensje z 4% największych firm to to co podają to są bajki na dobranoc dla … Czytaj całość

20-10-2017

logopedato nie jest hrrr, grrrrr to jest czyste ry czyste er kto to sieje po tej polsce

Rozwiń komentarze (4)