Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|

Koniuktura gospodarcza gorsza niż przed miesiącem. Najlepiej było w branży finansowej

6
Podziel się:

Koniunktura gospodarcza nadal jest pozytywna, choć według danych GUS w niemal wszystkich sektorach jest gorsza niż przed miesiącem.

Wskaźnik koniuktury spadł m.in. w najważniejszym dla gospodarki sektorze przetwórstwa przemysłowego
Wskaźnik koniuktury spadł m.in. w najważniejszym dla gospodarki sektorze przetwórstwa przemysłowego

Polscy przedsiębiorcy oceniają koniunkturę gospodarczą pozytywnie, ale wskaźniki są zauważalnie niższe niż przed miesiącem.

W październiku klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym ukształtował się na poziomie 4,6. Wynik jest słabszy niż we wrześniu, gdy wyniósł 6,3. Poprawę koniunktury odczuło 15,6 proc. przedsiębiorców, których przepytali ankieterzy Głównego Urzędu Statystycznego. Na jej pogorszenie wskazało 11,6 proc.

Niewielki spadek odnotowano także m.in. w sektorach: transportowym (z 10,8 we wrześniu do 10,3 w październiku), gastronomicznym (z 5,1 do 3,8) oraz informacyjno-komunikacyjnym (z 18,4 do 17,3).

Zobacz także: Zobacz też, jak produkcja żywności przekłada się na zużycie wody przez zakłady przemysłowe i rolników:

Zmiany koniunktury nie odczuły w ujęciu ogólnym przedsiębiorstwa funkcjonujące w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym. Wskaźnik wyniósł - tak jak we wrześniu - 30,5. W komunikacie GUS wskazano, że są to "najbardziej optymistyczne oceny wśród badanych rodzajów działalności".

Wskaźnik koniunktury gospodarczej jest mierzony na podstawie wywiadów z dyrektorami przedsiębiorstw badanych obszarów.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
gogfmść
rok temu
ekspresówki powinny mieć miejsca'zatoczki dla lokalnych biznesików' sztuki info o okolicy'' bo będzie aida i odpływ ludzi jak w Hiszpanii
No nie...
rok temu
Zaczekajmy jak zostaną ukończone te budowy domów na które jeszcze ludzie zdążyli wziąć kredyty.
mirek
7 lat temu
zozgoniłbym ten cały gus bo jak wszystko liczą tak jak śrdenia pensje z 4% największych firm to to co podają to są bajki na dobranoc dla niedorozwiniętych
pat
7 lat temu
..zdjecie tytulowe swiadczy o wszystkim , ......!!!!. , oto madrosci , instytuty, fundusze i to co pozostanie , "martwe dusze " / tak znane w lesnictwie/. Powolano nowego szefa od MiS firm , zalaczono to i ono zawodowe , brakuje tylko" lodowki i grochowki!!
EKONOMISTA am...
7 lat temu
"Kunia porządnego nima w Janowie" a w ostatnim kwartale zamówienia się finalizują i winno być lepiej w gospodarce ,lecz ONA jest nie zależna od zwłaszcza tej ekipy rządowej.