Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Coraz mniej Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. Sukces 500+

854
Podziel się:

Coraz mniej Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. W zeszłym roku było 4,3 proc., a rok wcześniej - 4,9 proc. - podał GUS. Ten spadek to efekt m.in. świadczenia rodzinnego 500+. Znacząco lepiej żyje się samotnym matkom i samotnym ojcom.

Według GUS poprawia się byt dzieci.
Według GUS poprawia się byt dzieci. (Adam STASKIEWICZ)
bEKbdXNN

Coraz mniej Polaków żyje w skrajnym ubóstwie. W zeszłym roku było 4,3 proc., a rok wcześniej - 4,9 proc. - podał GUS. Ten spadek to efekt m.in. świadczenia rodzinnego 500+. Znacząco lepiej żyje się samotnym matkom i samotnym ojcom.

W największym stopniu do poprawy sytuacji materialnej Polaków oraz spadku ubóstwa przyczyniły się wzrost wynagrodzeń, spadek bezrobocia, a w przypadku rodzin z dziećmi świadczenie wychowawcze rodzina 500+ - ocenia GUS.

Zobacz: Za 10-15 lat powstaną tzw. getta biedy, w których zostaną starsi i ubożsi Polacy

bEKbdXNP

Z danych urzędu wynika, że znacząco lepiej żyje się samotnym rodzicom (spadek o 3 pkt proc.), a także rodzinom z jednym niepełnosprawnym dzieckiem (również spadek o 3 pkt proc.) oraz rodzinom z co najmniej trójką dzieci (spadek o 2 pkt proc.). GUS wskazuje, że poprawę sytuacji dzieci potwierdzają również dane dotyczące poszczególnych grup wiekowych – ubóstwo jest mniejsze wśród osób w wieku do 17 lat.

Lepiej żyje się emerytom i rencistom oraz osobom, które utrzymują się z innych świadczeń. Spadek ubóstwa w tej grupie wyniósł 6 pkt proc.

bEKbdXNV

Jednocześnie osoby, które utrzymują się ze świadczeń innych niż emerytury i renty są, podobnie jak rolnicy, najbardziej narażeni na biedę. Stopa ubóstwa w tych grupach wynosi po 10 proc. Dla porównania – wśród rencistów jest to 7 proc., a wśród rodzin wielodzietnych – 6 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKbdXOq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(854)
janek
3 lata temu
Oj OJ oJ polskie rodziny dostały 500 zł + ... i większość z tego "luksusu" , dobrobytu zgłupiała, jak by to był nie wiem jaki majątek, jakie wielkie bogactwo, nic tylko szaleć z dziećmi po Bahamach i beemki kupować, taki dobrobyt, że aż w głowie od niego się niektórym kręci .
to nie ludzie...
3 lata temu
Może rodziny z dziećmi wyszli z biedy, ale co emerytami i rencistami?
ewa
3 lata temu
czy nasi emeryci i renciści też dostają 500 + ???,nie wiem kto może być zadowolony mając ok 1000 zł, ja pracuję nadal mam 43 lata pracy w służbie zdrowia, i mam dostać ok 1600 brutto
bEKbdXOr
Fridko
3 lata temu
Jeżeli rozdawanie pieniędzy byłoby panaceum na rozwój gospodarczy i likwidacje biedy to w takich USA zasiłki byłyby na poziomie 2 tyś dolarów miesięcznie a np. Niemcy dawaliby po 4 tyś euro każdemu jak leci. A tak się nie dzieje. Jedyna Finlandia, która zrobiła podobny eksperyment i dawał po kilkaset euro każdemu jak leci stwierdziła, że to sie nie udało i kończy go w grudniu 2018 r. ROZDAWANIE pieniedzy prowadzi donikąd i zapłacimy za to juz wkrótce.
girls
3 lata temu
samotnym matkom żyje się lepiej???? samotna matka z jednym dzieckiem nie dostaje 500+ żeby żyć jako tako pracuje na 3 etaty ----- więc prawie mnie nie ma w domu. Skąd takie bzdury
...
Następna strona