Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hamas wystrzelił rakiety na Izrael. Są ranni

0
Podziel się:

Rakiety odpalone ze Strefy Gazy przez Hamas, spadły na miasto Aszdod na południu Izraela. Trzy osoby zostały ranne - wszyscy to Palestyńczycy.

Hamas wystrzelił rakiety na Izrael. Są ranni
(Vadim Lavrusik/CC/Flickr)
bESXQidN

Trzy osoby zostały ranne, w tym dwie poważnie, wskutek ostrzelania rano miasta Aszdod na południu Izraela przez rakiety odpalone z kontrolowanej przez radykalny palestyński Hamas Strefy Gazy - poinformowała izraelska policja.

Pierwsza rakieta trafiła w dom, powodując zniszczenia, lecz nie raniąc nikogo, a druga uderzyła w miejsce, gdzie nielegalnie przebywali Palestyńczycy - poinformowała rzeczniczka izraelskiej policji Luba Samri. Wszystkie ranne osoby to Palestyńczycy.

Ostrzał rakietowy jest odpowiedzią na czwartkowy nalot izraelskiego lotnictwa na Rafah w Strefie Gazy, w wyniku którego zginęło sześciu Palestyńczyków, w tym dowódcy Ludowych Komitetów Oporu, oskarżani przez Izrael o przeprowadzenie serii czwartkowych zamachów w pobliżu Ejlatu. Zginęło w nich łącznie ośmiu Izraelczyków, a ponad 30 zostało rannych.

bESXQidP

Władze Izraela informowały też o zabiciu siedmiu sprawców zamachów w efekcie operacji pościgowej. Według nich, grupa około 20 terrorystów przedostała się ze Strefy Gazy do Egiptu, a następnie przez półwysep Synaj wtargnęła do Izraela.

W sumie w wyniku izraelskich nalotów i palestyńskiego ostrzału rakietowego od czwartku zginęło 14 osób, a 40 zostało rannych - podała agencja AFP.

Więcej o wzajemnych atakach Izraela i Palestyny w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t154821.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/seria;rakiet;w;izrael;to;odpowiedz;palestynczykow,94,0,893790.html) Po ataku, jest ostra odpowiedź Palestyńczyków Co najmniej 10 rakiet wystrzelonych ze Strefy Gazy spadło na obszar Izraela.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t154805.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/izrael;sie;msci;za;zamachy;uderzyl;na;strefe;gazy,168,0,893608.html) Żydzi się mszczą. Zginęło pięć osób Co najmniej pięć osób zginęło w nalocie na miasto Rafah. Wśród ofiar członkowie palestyńskich bojówek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t46810.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wielka;operacja;terrorystyczna;bedzie;odwet,43,0,893227.html) Izrael się mści. Za siedem osób zabił pięć Siedem osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w atakach na autobusy i samochód.
bESXQieq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)