Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Żabka może podwoić liczbę sklepów. "Jest miejsce na rynku"

11
Podziel się

Rocznie otwieranych jest kilkaset sklepów z logotypem Żabka. Według prezesa spółki odpowiedzialnej za rozwój sieci, docelowo na polskim rynku mogłoby z powodzeniem działać nawet 10 tys. sklepów.

Sklep z tym logo można znaleźć na niemal każdym osiedlu większego miasta.
Sklep z tym logo można znaleźć na niemal każdym osiedlu większego miasta. (LUKASZ GDAK)
bDzKSrSJ

Obecnie na polskim rynku działa około 5200 sklepów pod szyldem Żabka. To największa sieć małych, osiedlowych "spożywczaków". Szczególnie w dużych miastach wydaje się, że są niemal na każdym rogu, ale według zapowiedzi prezesa sieci na krajowym rynku jest miejsce, by nawet podwoić ich liczbę.

- Widzimy perspektywę dla sieci liczącej około 10-10,5 tys. sklepów - wskazuje Tomasz Suchański, prezes Żabka Polska, cytowany przez Wiadomości Handlowe.

Rozrastaniu się sieci tego typu sklepów mają sprzyjać m.in. zmiany zachowań konsumentów. Klienci chcą kupować szybko i wygodnie, w sklepach blisko ich miejsca zamieszkania. A największe miasta rozbudowują się w bardzo szybkim tempie i ciągle potrzeba "osiedlowych" sklepów.

bDzKSrSL
Zobacz także: Organizacja Handlu o pomyśle rozszerzenia zakazu handlu:

Prezes Żabki nie chce się jednak ograniczać tylko do starej i sprawdzonej formuły. W miastach szuka też nowych możliwości rozwoju. Powoli wchodzi ze sklepami do centrów handlowych, dworców, biurowców, hoteli, a nawet akademików.

W tym roku plany zakładały otwarcie około 700 nowych sklepów.

bDzKSrSR

źródło: Żabka Polska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzKSrTm
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(11)
Ajentka zabki
2 lata temu
Jestem agentka Zabki, nie polecam nikomu, ta odpowiedzialność, złodziejstwo i podatki nas ajentow odbijają.... gowno zarabiamy a wszystko mamy na głowie. NIE POLECAM!!!!!
red
2 lata temu
I kto w tych sklepach będzie pracował Natasze ze wschodu bez znajomości Polskiego języka?
ffvefve
2 lata temu
Mam takie odczucie, że Żabka ma towar z Biedry za cenę 3 razy droższą niż w Biedrze. Niezły biznes. Ten sam koszyk zakupów- Biedra 25 zł, Żabka- 59 zł. Gdzie tu sens?
bDzKSrTn
Mały 56
2 lata temu
Żabka to dramat
Jan
2 lata temu
Mega drogi sklep