Notowania

Żabka może podwoić liczbę sklepów. "Jest miejsce na rynku"

Rocznie otwieranych jest kilkaset sklepów z logotypem Żabka. Według prezesa spółki odpowiedzialnej za rozwój sieci, docelowo na polskim rynku mogłoby z powodzeniem działać nawet 10 tys. sklepów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LUKASZ GDAK)
Sklep z tym logo można znaleźć na niemal każdym osiedlu większego miasta.

Obecnie na polskim rynku działa około 5200 sklepów pod szyldem Żabka. To największa sieć małych, osiedlowych "spożywczaków". Szczególnie w dużych miastach wydaje się, że są niemal na każdym rogu, ale według zapowiedzi prezesa sieci na krajowym rynku jest miejsce, by nawet podwoić ich liczbę.

- Widzimy perspektywę dla sieci liczącej około 10-10,5 tys. sklepów - wskazuje Tomasz Suchański, prezes Żabka Polska, cytowany przez Wiadomości Handlowe.

Rozrastaniu się sieci tego typu sklepów mają sprzyjać m.in. zmiany zachowań konsumentów. Klienci chcą kupować szybko i wygodnie, w sklepach blisko ich miejsca zamieszkania. A największe miasta rozbudowują się w bardzo szybkim tempie i ciągle potrzeba "osiedlowych" sklepów.

Organizacja Handlu o pomyśle rozszerzenia zakazu handlu:

Prezes Żabki nie chce się jednak ograniczać tylko do starej i sprawdzonej formuły. W miastach szuka też nowych możliwości rozwoju. Powoli wchodzi ze sklepami do centrów handlowych, dworców, biurowców, hoteli, a nawet akademików.

W tym roku plany zakładały otwarcie około 700 nowych sklepów.

źródło: Żabka Polska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-11-2018

Ajentka zabkiJestem agentka Zabki, nie polecam nikomu, ta odpowiedzialność, złodziejstwo i podatki nas ajentow odbijają.... gowno zarabiamy a wszystko mamy na … Czytaj całość

06-11-2018

redI kto w tych sklepach będzie pracował Natasze ze wschodu bez znajomości Polskiego języka?

06-11-2018

Mały 56Żabka to dramat

Rozwiń komentarze (11)