Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hanna Gronkiewicz-Waltz ukarana kolejną grzywną. Nie stawiła się przed komisją

108
Podziel się:

Po raz kolejny na rozprawie nie stawiła się prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, za co ukarano ją 3 tys. zł grzywny.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz została dotąd ukarana już siedem razy.
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz została dotąd ukarana już siedem razy. (Bartosz KRUPA/EAST NEWS)
bECWZupx

Po raz kolejny na rozprawie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji nie stawiła się prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, za co ukarano ją 3 tys. zł grzywny.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz została dotąd ukarana już siedem razy, grzywnami w wysokości po 3 tys. zł. Wszystkie nakładane były za niestawienie się przed komisją weryfikacyjną ds. stołecznej reprywatyzacji.

Jak pisaliśmy w money.pl, na początku września komisja oddaliła wnioski prezydent Warszawy o uchylenie czterech grzywien - na łączną kwotę 12 tys. zł - za jej niestawiennictwa na wcześniejszych rozprawach.

bECWZupz

Urząd Skarbowy zajął rachunek

15 września Urząd Skarbowy dokonał egzekucji należności wynikających z tych właśnie grzywien; chodzi o niestawiennictwo na rozprawach dotyczących nieruchomości Twarda 8 i 10, Chmielna 70 i Sienna 29. Komisja decyzje o nałożeniu grzywien wydała 29 czerwca (dwie pierwsze nieruchomości), 13 lipca i 31 lipca.

Zobacz także: Jaki: prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna nam dziękować:

Wezwania do dobrowolnego uiszczenia grzywny prezydent Warszawy doręczono - w dwóch pierwszych sprawach - 1 sierpnia, w dwóch kolejnych - 11. Z kolei 11 września przewodniczący komisji wystąpił z wnioskiem w wszczęcie postępowania egzekucyjnego.

bECWZupF

US zajął 12 tys. zł wraz odsetkami i kosztami egzekucyjnymi z prywatnego rachunku bankowego Gronkiewicz-Waltz, a uzyskana kwota została przekazana komisji. - Stanowi dochód budżetu państwa - powiedział informator PAP.

Niekonstytucyjna komisja

Prezydent Warszawy odmawia stawiennictwa przed komisją jako strona postępowań, argumentując, że komisja jest niekonstytucyjna. Odwołała się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Prezydent stolicy złożyła też wniosek do NSA o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego. Jak uzasadniała, w Polsce są obecnie dwa organy do spraw reprywatyzacyjnych - komisja oraz prezydent miasta - i w związku z tym nie ma możliwości, by prezydent był stroną w komisji.

bECWZuqa
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(108)
berta
2 lata temu
12.000zł to jest nie więcej niż 1/1000, tego co...….. Ta pani równość względem prawa ma w LGBT..... Trzaskowski czyści "papiery" - inwentaryzuje...… Nie ma już Warszawy...… Wszystkim "nowoświeconym" z Warszawki należ uzmysłowić, że ich dzieci będą chciały być normalnymi warszawiakami....i spytają ich dlaczego.....,jak to możliwe,że Warszawę w Unii reprezentuje komunista,białorusin, syn NKWD-zisty… Jak to możliwe....
praworządny
4 lata temu
Brawo Pani Haniu. Pani ma być przesłuchiwana przez takie byle co i jeszcze do tego niezgodnie z prawem? Brawo. Takich kobiet nam trzeba a pisowskich przestępców niebawem za kratami zobaczymy. Te kary zwrócą z karnymi odsetkami.
EJ ej ej
4 lata temu
Żeby nie wyszło , że ona przelewa z kasy Warszawy na swoje rachunki pieniężne i wtedy dopiero płaci z kasy podatników za nie stawiennictwo się na komisji.
bECWZuqb
Hahaha parodi...
4 lata temu
Nieigienta nieŁuku?
marios58
4 lata temu
Nie ugienta-szok.
...
Następna strona