Notowania

hannover messe
26.04.2016 21:50

Hannover Messe. Polska partnerem prestiżowej imprezy

Polska będzie w przyszłym roku krajem partnerskim Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Technologii Przemysłowych w Hanowerze. Memorandum w tej sprawie podpisał we wtorek wiceminister rozwoju Paweł Chorąży. Polska przejmie tę rolę po Stanach Zjednoczonych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Christian Charisius/dpa via Associated Press)
Barack Obama podczas Hannover Messe

Chorąży zapowiedział, że Polska będzie chciała wykorzystać status kraju partnerskiego do zaprezentowania "różnorodności i dynamiki polskiej gospodarki opartej na innowacjach oraz do rozbudowy międzynarodowych relacji". Targi w Hanowerze są "doskonałą okazją dla polskiego biznesu zarówno do prezentacji swoich technologicznie zaawansowanych produktów, jak i do pozyskania nowych cennych kontaktów" - zaznaczył.

Krajem partnerskim tegorocznej edycji Hannover Messe są Stany Zjednoczone. Targi otworzyli w niedzielę prezydent Barack Obama i kanclerz Angela Merkel.

W hanowerskiej imprezie bierze udział prawie 60 wystawców z Polski. Stoisko polskie w formie namiotu sferycznego znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie głównego pawilonu USA. Swoje osiągnięcia prezentują polskie regiony i izby gospodarcze. Partnerem jest też Studenckie Koło Astronautyczne Politechniki Warszawskiej, które eksponuje m.in. przygotowanego do światowego konkursu łazika marsjańskiego.

Targi w Hanowerze uważane są za największe na świecie spotkanie branży przemysłowej. Podczas targów prezentowane są przede wszystkim nowości przemysłów elektrotechnicznego i maszynowego.

Tagi: hannover messe, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz