Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.05.2005 17:16

Harcerska Msza Polowa za Ojczyznę oraz poległych na frontach II wojny światowej

W Ogrodzie Saskim w Warszawie odbyła się Harcerska Msza Polowa za Ojczyznę oraz poległych na frontach II wojny światowej. Msza była częścią obchodów 60-ej rocznicy zakończenia II wojny światowej. W mszy wzięli udział prezydent Warszawy Lech Kaczyński oraz kombatanci.

Podziel się
Dodaj komentarz

W homilii ksiądz Ronald Kassowski mówił o potrzebie dziękczynienia za wolność. - Stajemy nieopodal grobu Nieznanego Żołnierza, który jest pomnikiem bohaterów stolicy. Uczymy się naszej przeszłości, aby przyszłość budowana była na trwałym dobru wynikającym z wybierania wartości nieprzemijających. Wypracowane jest ono w trudzie i ofierze tak wielkiej, że życie staje się darem dla innych - powiedział kaznodzieja, przypominając tych, którzy złożyli ofiarę życia w walce o wolną Polskę.

Po mszy w parku Saskim zorganizowano dla kombatantów i mieszkańców Warszawy piknik, podczas którego swoje raporty specjalne dotyczące oceny historycznej porządku pojałtańskiego przedstawią profesorowie Norman Davies i Wojciech Roszkowski. Na pikniku można także kupić książki historyczne i porozmawiać z kombatantami.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz