Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hausner kontra Rostowski: kreatywne operacje rachunkowe

0
Podziel się:

Członek RPP uważa, że obniżają one dług publiczny.

Hausner kontra Rostowski: kreatywne operacje rachunkowe
(kprm.gov.pl)

Gdyby nie _ kreatywne operacje rachunkowe _ poziom długu publicznego w tym roku przekroczyłby próg 55 proc. PKB - uważa Jerzy Hausner, członek Rady Polityki Pieniężnej. Jego zdaniem efekt konsolidacyjny wieloletniego planu finansowego będzie niewielki.

_ - Próg zadłużenia w wysokości 55 proc. z pewnością przekroczylibyśmy w tym roku, gdyby nie kreatywne operacje rachunkowe. Minister Rostowski wyłączył z budżetu wydatki na drogi, teraz zaś przejmie Fundusz Rezerwy Demograficznej _ - powiedział Hausner w wywiadzie dla _ Dziennika Gazety Prawnej _.

_ - Ogólnie, nie wchodząc w szczegóły, uważam, że efekt konsolidacyjny wieloletniego planu finansowego) będzie niewielki i dalece niewystarczający _ - dodał.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t86632.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;do;ue;chcemy;zmiany;wyliczania;dlugu,84,0,656724.html) Polska do UE: Chcemy zmiany wyliczania długu
Zdaniem Hausnera bezrobocie rejestrowane jest zawyżone o 30-40 proc. w stosunku do bezrobocia rzeczywistego._ - Bezrobocie jest w dużej mierze fenomenem statystycznym. To rejestrowane przez urzędy pracy jest zawyżone o 30-40 proc. wobec rzeczywistego _ - powiedział.

GUS podał, że we wrześniu stopa bezrobocia wyniosła 11,5 proc. wobec zrewidowanych danych za sierpień, kiedy to wyniosła 11,4 proc. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w końcu września wyniosła 1.812,6 tys. osób

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)