Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ministerstwo Skarbu Państwa przestaje istnieć

Proces likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - kończy się 31 marca - poinformował w piątek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Dodał, że jeszcze przez kilka dni będzie trwało zamykanie kont, z których korzystał resort.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER)

Działa jeszcze strona internetowa resortu skarbu, choć od połowy stycznia nie wykazuje żadnej aktywności, nie są na niej umieszczane m.in. komunikaty prasowe.

O likwidacji MSP do końca marca tego roku Kowalczyk informował na początku stycznia. 5 stycznia Beata Szydło powołała Annę Mańk na likwidatora Ministerstwa Skarbu Państwa.

Na początku roku weszły w życie przepisy likwidujące Ministerstwo Skarbu Państwa, co było zgodne z zapowiedziami premier Beaty Szydło. Chodzi o dwie ustawy: o zasadach zarządzania mieniem państwowym oraz przepisy wprowadzające ustawę o zasadach zarządzania mieniem państwowym. Rolę koordynatora polityki właścicielskiej pełnił prezes Rady Ministrów.

Na podstawie tych aktów prawnych Ministerstwo Skarbu Państwa z dniem 1 stycznia 2017 r. przeszło w stan likwidacji. Prezes Rady Ministrów przekazała na podstawie rozporządzenia zarządzanie majątkiem MSP poszczególnym ministrom branżowym.

Tagi: henryk kowalczyk, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-03-2017

ciekawyA cóż to się dzieje z niesławnej pamięci ministrem Jackiewiczem z Wrocławia? Tym co tak obsadzał pociotków na stanowiskach w państwowych firmach, że … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)