Notowania

Henryka Bochniarz będzie nową przewodniczącą RDS

Strona pracodawców wskazała na nową przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego prezydent Konfederacji Lewiatan Henrykę Bochniarz. To najlepsza kandydatka na rok, w którym będzie trzeba uzgadniać z rządem ważne ustawy wynikające z zamierzeń gospodarczych Rady Ministrów - wskazano.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jakub Kamiński)

Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska podsumowując rok prac Rady, którą w tym okresie kierował szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, podkreślała ich wysoki poziom i powiedziała, że liczy na utrzymanie go za kadencji Bochniarz.

Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik podkreślił, że Bochniarz jest najlepszą kandydatką na rok, w którym będzie trzeba uzgadniać z rządem ważne ustawy wynikające z zamierzeń gospodarczych Rady Ministrów.

Bochniarz powiedziała, podsumowując dotychczasowe prace Rady, że sprawdza się zapisany w ustawie o RDS patronat prezydenta nad jej pracami. - Zdaję sobie sprawę, że ten następny rok to bardzo ciężka praca - mówiła. Zapowiedziała m.in. prace nad zmianami w ustawie o samej Radzie, ułatwienie wewnętrznych procedur dla jej lepszego funkcjonowania.

- Na stole już leży wiele rzeczy - handel w niedzielę, wiek emerytalny, to już jest, trzeba się tym zająć i prowadzić dialog - mówiła Bochniarz podczas posiedzenia Rady.

Przewodniczący OPZZ Jan Guz stwierdził, że nie wszystkie sprawy zostały załatwione w ramach RDS, a brak porozumienia powodował protesty na ulicach, m.in. pracowników ochrony zdrowia.

Prezydent na RDS: to dobrze, że teraz przypada kadencja pracodawców

- To dobrze, że teraz przypada kadencja pracodawców i że Radą Dialogu Społecznego będzie kierowała prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz - mówił prezydent Andrzej Duda podczas posiedzenia RDS. - Podzielam to przekonanie, że zdecydowanie musi być teraz kolej na przedsiębiorców - zaznaczył.

Prezydent dziękował szefowi Solidarności Piotrowi Dudzie za rok pracy, kiedy to on kierował RDS; za to, że byli w stałym kontakcie. - Miałem poczucie uczestnictwa w tym dialogu, nie tylko przez mojego przedstawiciela, ale też bezpośrednie rozmowy z przewodniczącym - mówił prezydent.

W jego ocenie to dobrze, że teraz przypada kadencja pracodawców i że RDS będzie kierowała prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz. - Podzielam to przekonanie, że zdecydowanie musi być teraz kolej na przedsiębiorców, (trzeba) umożliwić taką eksplozję kapitału społecznego w naszym kraju - powiedział prezydent. Mówił, że czeka na wybuch kreatywności Polaków, którzy potrafią i lubią realizować się zawodowo, również przez prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

- Tylko na razie w Polsce to trudne - dodał. - Wierzę, że w ramach programu wicepremiera Morawieckiego ta możliwość zostanie zrealizowana również przez pryzmat dialogu i pracy RDS - powiedział prezydent Duda.

- Cieszę się z kontaktów ze mną w ostatnim roku i oficjalnie proszę o utrzymanie kontaktów z prezydentem - mówił do Bochniarz prezydent.

Andrzej Duda podsumowując rok prac Rady Dialogu Społecznego, powiedział, że to ważne, iż trwa rozmowa i dialog, niezależnie od tego, czy dochodzi do pełnego kompromisu. Ważne, że siedzicie przy tym stole, że ten dialog jest - mówił do członków RDS.

- Wcześniej dialogu nie było. Podkreślaliście sami, że kładziono coś na stole i mówiono, że tak będzie. To nie był dialog - podkreślał prezydent. Jak dodał, "nie jest powiedziane, że kompromis zawsze będzie, może będzie za rok, ale rozmowa jest".

Tagi: rada dialogu społecznego, henryka bochniarz, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-10-2016

fuj...bochniarz..... chodząca porażka.......zapytajcie pracowników Lewiatana

19-10-2016

słaekZnowu wraca lobby krwiopjców

19-10-2016

CLEO.BOCHNIARZ DO LAMUSA! BĘDZIE PRÓBOWAŁA ROBIĆ ZADYMY - TEJ STARSZEJ PANI JUŻ DZIĘKUJEMY.

Rozwiń komentarze (51)