Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Henryka Bochniarz będzie nową przewodniczącą RDS

51
Podziel się

Strona pracodawców wskazała na nową przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego prezydent Konfederacji Lewiatan Henrykę Bochniarz. To najlepsza kandydatka na rok, w którym będzie trzeba uzgadniać z rządem ważne ustawy wynikające z zamierzeń gospodarczych Rady Ministrów - wskazano.

Henryka Bochniarz będzie nową przewodniczącą RDS
(PAP/Jakub Kamiński)
bDIIgccB

Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska podsumowując rok prac Rady, którą w tym okresie kierował szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, podkreślała ich wysoki poziom i powiedziała, że liczy na utrzymanie go za kadencji Bochniarz.

Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik podkreślił, że Bochniarz jest najlepszą kandydatką na rok, w którym będzie trzeba uzgadniać z rządem ważne ustawy wynikające z zamierzeń gospodarczych Rady Ministrów.

Bochniarz powiedziała, podsumowując dotychczasowe prace Rady, że sprawdza się zapisany w ustawie o RDS patronat prezydenta nad jej pracami. - Zdaję sobie sprawę, że ten następny rok to bardzo ciężka praca - mówiła. Zapowiedziała m.in. prace nad zmianami w ustawie o samej Radzie, ułatwienie wewnętrznych procedur dla jej lepszego funkcjonowania.

bDIIgccD

- Na stole już leży wiele rzeczy - handel w niedzielę, wiek emerytalny, to już jest, trzeba się tym zająć i prowadzić dialog - mówiła Bochniarz podczas posiedzenia Rady.

Przewodniczący OPZZ Jan Guz stwierdził, że nie wszystkie sprawy zostały załatwione w ramach RDS, a brak porozumienia powodował protesty na ulicach, m.in. pracowników ochrony zdrowia.

Prezydent na RDS: to dobrze, że teraz przypada kadencja pracodawców

- To dobrze, że teraz przypada kadencja pracodawców i że Radą Dialogu Społecznego będzie kierowała prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz - mówił prezydent Andrzej Duda podczas posiedzenia RDS. - Podzielam to przekonanie, że zdecydowanie musi być teraz kolej na przedsiębiorców - zaznaczył.

bDIIgccJ

Prezydent dziękował szefowi Solidarności Piotrowi Dudzie za rok pracy, kiedy to on kierował RDS; za to, że byli w stałym kontakcie. - Miałem poczucie uczestnictwa w tym dialogu, nie tylko przez mojego przedstawiciela, ale też bezpośrednie rozmowy z przewodniczącym - mówił prezydent.

W jego ocenie to dobrze, że teraz przypada kadencja pracodawców i że RDS będzie kierowała prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz. - Podzielam to przekonanie, że zdecydowanie musi być teraz kolej na przedsiębiorców, (trzeba) umożliwić taką eksplozję kapitału społecznego w naszym kraju - powiedział prezydent. Mówił, że czeka na wybuch kreatywności Polaków, którzy potrafią i lubią realizować się zawodowo, również przez prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

- Tylko na razie w Polsce to trudne - dodał. - Wierzę, że w ramach programu wicepremiera Morawieckiego ta możliwość zostanie zrealizowana również przez pryzmat dialogu i pracy RDS - powiedział prezydent Duda.

- Cieszę się z kontaktów ze mną w ostatnim roku i oficjalnie proszę o utrzymanie kontaktów z prezydentem - mówił do Bochniarz prezydent.

bDIIgccK

Andrzej Duda podsumowując rok prac Rady Dialogu Społecznego, powiedział, że to ważne, iż trwa rozmowa i dialog, niezależnie od tego, czy dochodzi do pełnego kompromisu. Ważne, że siedzicie przy tym stole, że ten dialog jest - mówił do członków RDS.

- Wcześniej dialogu nie było. Podkreślaliście sami, że kładziono coś na stole i mówiono, że tak będzie. To nie był dialog - podkreślał prezydent. Jak dodał, "nie jest powiedziane, że kompromis zawsze będzie, może będzie za rok, ale rozmowa jest".

bDIIgcde
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(51)
fuj...
4 lata temu
bochniarz..... chodząca porażka.......zapytajcie pracowników Lewiatana
d
4 lata temu
chazarska marionetka
Pracownicy Ma...
4 lata temu
Mam pytanie ! Czy pomoże Pracownikom A.B.E.R. W Olsztynie gnębionym przez Kierownika Logistyki i Asystentki kierownika logistyki. Wyzywanym od kradnących i tak dalej i tak dalej. Czy nakłoni Prezesa do zwolnienia ich z zajmowanych stanowisk.
bDIIgcdf
słaek
4 lata temu
Znowu wraca lobby krwiopjców
Sara
4 lata temu
Przeklęte babsko.
...
Następna strona