Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hilary Clinton prezydentem USA? Wszystko na to wskazuje

0
Podziel się:

Jeśli zdecyduje się kandydować na prezydenta USA to bez problemu powinna zdobyć nominację. Tak wynika z najnowszego sondażu Washington Post. U republikanów stawka jest wyrównana.

Hilary Clinton prezydentem USA? Wszystko na to wskazuje
(PAP/EPA)
bETGQZPF

Jeśli Hillary Clinton zdecyduje się kandydować na prezydenta USA to bez problemu powinna zdobyć nominację. Tak wynika z najnowszego sondażu Washington Post. U republikanów stawka jest wyrównana.

Hillary Clinton nie podjęła jeszcze decyzji, czy wystartuje w wyborach prezydenckich w 2016 roku. Demokraci nie mają jednak wątpliwości, że byłaby najlepszym kandydatem tej partii. Aż 73 procent z nich chciałoby, aby wystartowała w wyścigu do Białego Domu.

Na drugim miejscu jest wiceprezydent Joe Biden. Ma on jednak do Clinton aż 60 punktów procentowych straty.Wśród republikanów kilku kandydatów ma zbliżone szanse. Do tej grupy należą senator Paul Ryan, gubernator New Jersey Chris Christie oraz były gubernator Florydy Jeb Bush.

bETGQZPH

Startowi tego ostatniego sprzeciwia się jego matka - była pierwsza dama USA Barbara Bush. Jak mówi, w ostatnich kilkudziesięciu latach Ameryką rządziło już dwóch Bushów i na razie wystarczy.

Czytaj więcej w Money.pl

bETGQZQi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)