Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
panama papers
18.04.2016 12:58

Hiszpania: Rodrigo Rato, były szef MFW, też miał nielegalne firmy

Rodrigo Rato - były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego i były wicepremier, minister gospodarki Hiszpanii prowadził nielegalne firmy w rajach podatkowych. Ukrywał tam pieniądze przed Urzędem Skarbowym. Dwie firmy należące do polityka i bankiera znalazły się na tak zwanej liście "Panama Papers".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Splash News/EAST NEWS)

Rodrigo Rato - były szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego i były wicepremier, minister gospodarki Hiszpanii prowadził nielegalne firmy w rajach podatkowych. Ukrywał tam pieniądze przed urzędem skarbowym. Dwie firmy należące do polityka i bankiera znalazły się na tak zwanej liście "Panama Papers".

Przez dwie kadencje Rodrigo Rato był członkiem prawicowego gabinetu premiera Jose Marii Aznara. Zanim zaczął kierować resortem gospodarki, w programie telewizyjnym apelował o walkę z korupcją, płacenie podatków i etyczne zachowanie. Już wtedy polityk miał otwartą firmę w Panamie. Drugą otworzył w 2005 roku, kiedy stał na czele Międzynarodowego Funduszu Walutowego. W obu ulokował ponad trzy i pół miliona euro. Te pieniądze są niewiadomego pochodzenia.

Rok temu przeciwko Rodrigo Rato wszczęto dochodzenie. Zarzucono mu wówczas korupcję i przestępstwa podatkowe.

Tagi: panama papers, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz