Notowania

kryzys w hiszpanii
24.02.2013 13:43

Hiszpania wzburzona: 45 osób zatrzymanych podczas protestów

Hiszpanie wyszli na ulice Madrytu protestując przeciwko oszczędnościom wprowadzonym przez centroprawicowy rząd Mariano Rajoya.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Demotix/EDU BAYER/Reporter)

45 osób zatrzymanych, 40 rannych, w tym 12 policjantów - to przedstawiony w niedzielę policyjny bilans sobotnich protestów w Madrycie przeciwko oszczędnościom wprowadzonym przez centroprawicowy rząd Mariano Rajoya

- _ Podczas burd, do których doszło po demonstracji, policja zatrzymała 45 osób, w tym 9 młodocianych _ - poinformowały w komunikacie źródła policyjne. Dodano, że 40 osobom, w tym 12 policjantom, udzielono pomocy medycznej. Wszyscy poszkodowani odnieśli _ lekkie obrażenia _.

W sobotnich demonstracjach w Hiszpanii wzięły udział tysiące ludzi. Apelowali oni do obywateli, aby masowo sprzeciwili się faworyzowaniu przez rząd instytucji finansowych kosztem zwykłych ludzi. Zarzucili rządowi korupcję i potępili _ presję rynków finansowych _.

Premier Rajoy ostro tnie wydatki publiczne, aby uniknąć pożyczki ratunkowej i zredukować deficyt budżetowy do poziomu wymaganego przez UE.

Zakrojony na szeroką skalę program oszczędności ma przynieść 150 miliardów euro w latach 2012-2014. Na froncie fiskalnym Rajoy ma niewielkie pole manewru. Choć koszty obsługi długu ostatnio spadły, co zmniejszyło presję wywieraną na premiera, by zwrócił się o międzynarodową pomoc, to sytuacja na rynku w każdej chwili może się zmienić. Mimo drastycznych cięć w zeszłym roku rząd Hiszpanii musi ograniczyć wydatki o kolejne 20 miliardów euro w tym roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Po samobójstwach banki wstrzymują eksmisje Hiszpańskie banki porozumiały się dziś ws. wstrzymania eksmisji najbardziej zadłużonych właścicieli nieruchomości po fali protestów, które nasiliły się po dwóch samobójstwach osób zagrożonych utratą domów.
"Nie jesteśmy winni, nie będziemy płacić" Rząd wprowadza dotkliwe oszczędności, ludzie wychodzą na ulice.
Kolejne demonstracje w Hiszpanii. Tym razem... W centrum Madrytu kilkaset kobiet uczestniczyło w demonstracji przeciwko przygotowywanej na jesień tego roku przez konserwatywny rząd nowej ustawie aborcyjnej.
Tagi: kryzys w hiszpanii, hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz