Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hiszpanie zażywają najwięcej narkotyków w Europie

0
Podziel się:

Problemem - zdaniem lekarzy i pedagogów - jest młody wiek, w którym Hiszpanie sięgają po raz pierwszy po narkotyki.

Hiszpanie zażywają najwięcej narkotyków w Europie
(PAP/EPA/A. CARRASCO RAGEL)

Hiszpanie zażywają najwięcej narkotyków w Europie - ostrzega Obserwatorium Narkotyków i Uzależnień.

Z raportu Obserwatorium wynika, że co piąty Hiszpan pali marihuanę, a trzech na sto zażywa kokainę. Nie pomagają prelekcje, akcje w mediach, a nawet trwający 5. rok kryzys.

Wprawdzie spożycie narkotyków spadło, ale nie na tyle, żeby Hiszpania przestała przewodzić liście krajów europejskich zażywających substancje odurzające.

Problemem - zdaniem lekarzy i pedagogów - jest wiek, w którym Hiszpanie sięgają po raz pierwszy po narkotyki. Marihuanę palą już 13-latkowie, a kokainę biorą 15-latkowie.

Innym problemem jest łatwość dostępu do używek. Hiszpania jest krajem, przez który przemycana jest połowa wszystkich narkotyków docierających do Europy. Z 35 ton kokainy przechwyconej w ciągu roku na starym kontynencie, ponad 18 ton zlokalizowano na terenie Hiszpanii.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto największy ładunek przejęty od 1996 roku Handlarze narkotyków ukryli swój ładunek w magazynie i zastawili wejście do niego pięcioma blokami betonu.
Trzy tony kokainy przechwycone w Panamie Przemytnicy często transportują kokainę szybkimi motorówkami z wybrzeża Kolumbii do Ameryki Środkowej, skąd drogą lądową jest przerzucany do Stanów Zjednoczonych.
Przemytnicy wpadli. Na statku była heroina Jest to już czwarta uwieńczona sukcesem operacja od momentu przybycia kanadyjskiej fregaty na początku roku na Ocean Indyjski.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)