Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ho, ho, ho, 600 ustaw i 3 weta w trzy lata

0
Podziel się:

Mija trzeci rok, odkąd Bronisław Komorowski zasiada na prezydenckim fotelu. - Jest orędownikiem Platformy - krytykuje go opozycja.

Ho, ho, ho, 600 ustaw i 3 weta w trzy lata
(eecpoland.eu)

Mijają trzy lata odkąd urząd prezydenta pełni Bronisław Komorowski. Został on zaprzysiężony przed Zgromadzeniem Narodowym 6 sierpnia 2010 roku. Choć w sondażach zaufania cieszy się niezmiennie wysokim poparciem, to opozycja ma zastrzeżenia do jego prezydentury.

Jak podliczyły media, trzy lata prezydentury Bronisława Komorowskiego to prawie 600 podpisanych ustaw, trzy weta, 13 inicjatyw ustawodawczych, ponad 60 wizyt zagranicznych.

Wśród priorytetów prezydentury Komorowskiego wymienić można m.in. wzmacnianie konkurencyjności Polski, także przez osiągnięcie gotowości do przyjęcia euro, politykę rodzinną oraz zabiegi o utrzymanie unijnej perspektywy dla państw Partnerstwa Wschodniego.

W opracowaniu przygotowanym w związku z trzecią rocznicą zaprzysiężenia głowy państwa Kancelaria Prezydenta podkreśla, że fundamentalną metodą prezydentury jest dialog i otwartość. Kancelaria zwraca uwagę, że taki sposób sprawowania urzędu sprawia, że Komorowskiemu ufa ponad 2/3 Polaków.

Zobacz także: WIZYTA BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO W WIŚLE I JEGO HO, HO, HO:

_ Polska potrzebuje dziś wyznaczenia długofalowych celów, wyraźnego kierunku, w którym powinna podążać _ - wskazuje Kancelaria. Jak dodaje, rolą prezydenta _ jest nazywanie najważniejszych problemów polskiego życia publicznego i tworzenie przestrzeni kompromisu politycznego, by je skutecznie rozwiązać _.

W dniu wyboru na prezydenta Komorowski pełnił obowiązki głowy państwa, (które objął po śmierci Lecha Kaczyńskiego w katastrofie smoleńskiej), był też marszałkiem Sejmu. W II turze wyborów 4 lipca pokonał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, uzyskując 53,01 proc. głosów, podczas gdy jego rywal - 46,99 proc.

Opozycja: Komorowski to partyjny prezydentPosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska uważa, że Bronisław Komorowski pełni jedynie rolę nakreśloną przez Donalda Tuska i niezbyt często występuje z inicjatywami ustawodawczymi. _ - Zastanawiam się jakie projekty popierał. Wyraźnie widać, że zdecydowanie popiera projekty PO. Bronisław Komorowski powinien być prezydentem wszystkich Polaków. Niestety jest orędownikiem PO - _uważa posłanka.

Poseł SLD Adam Kępski nie potrafi wymienić sukcesów prezydenta. Szczególnie jest rozczarowany jego postawą wobec polityki prorodzinnej. _ - Do dzisiaj jątrzą się konflikty wokół in vitro, nie zostały uregulowane sprawy zasiłków rodzinnych - _ wymienia.

Poseł Andrzej Halicki z PO uważa, że Bronisław Komorowski dobrze pełni rolę strażnika Konstytucji, a zarzuty opozycji są bezpodstawne._ - Jest bardzo uważny na argumenty opozycji przez co wytrąca argumenty opozycji, że jest prezydentem jednej formacji - _ powiedział Halicki.

Bronisław Komorowski jest liderem rankingu zaufania do polityków. W ostatnim badaniu CBOS uzyskał 71 procent zaufania, na drugim miejscu znalazł się Leszek Miller ale jedynie z 35-procentowym wynikiem. Kolejni byli Donald Tusk z Jarosławem Kaczyńskim, którzy zdobyli po 32 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/m276600.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wolyn;prezydent;nawoluje;do;pojednania,104,0,1345896.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zbrodnia wołyńska domaga się potępienia i przeprosin _ - Dla popełnionych 70 lat temu zbrodni nie ma usprawiedliwienia. Nie może nim być patriotyzm czy dążenie do niepodległości _ - powiedział Bronisław Komorowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/m134890.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bronislaw;komorowski;optymista;mamy;prawo;i;mamy;obowiazek,109,0,1336429.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Komorowski optymistą. Oto główne powody Prezydent Bronisław Komorowski przekonywał w Wałczu (Zachodniopomorskie), że mamy prawo patrzeć optymistycznie w przyszłość, bo pozwalają nam na to doświadczenie ostatnich 20 lat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/m257715.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sondaz;cbos;sprawdz;jak;polacy;oceniaja;sejm;i;prezydenta,108,0,1328748.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Polacy ocenili Sejm, Senat i prezydenta Pracę Sejmu źle ocenia 67 procent badanych, dobrze - 17 procent - wynika z najnowszego sondażu CBOS.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)