Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Huebner zadowolona z ustaleń szczytu UE

0
Podziel się:

Zdaniem eurodeputowanej UE dostrzega potrzebę solidarności energetycznej.

Huebner zadowolona z ustaleń szczytu UE
(kprm.gov.pl)

Zdaniem eurodeputowanej Danuty Huebner, Polska może być zadowolona z decyzji dotyczących energetyki, podjętych na wczorajszym szczycie Unii Europejskiej.

Przewodnicząca Komisji Rozwoju Regionalnego Parlamentu Europejskiego podkreśliła w _ Sygnałach Dnia _ w Programie I Polskiego Radia, że pisemne konkluzje ze szczytu rozpoczyna wzmianka o solidarności energetycznej Unii, na czym Polsce zawsze zależało.

Zdaniem Danuty Huebner, przed Polską stoją obecnie duże wyzwania w dziedzinie energetyki. Kraj potrzebuje wielkich inwestycji, a także rozwoju małej energetyki, poprawy efektywności energetycznej i zmniejszenia zużycia energii w miastach.

Eurodeputowana dodała, że wczorajszy szczyt zrodził dużo pomysłów na zmiany w energetyce, które generują wzrost i obniżają jego koszty.- _ Mam nadzieję, że Polska w pełni wykorzysta nowe szanse, które się otwierają dzięki wspólnej polityce energetycznej _ - powiedziała Danuta Huebner.

Do 2015 roku ma zakończyć się budowa unijnego rynku energetycznego - tak postanowili europejscy przywódcy na szczycie w Brukseli. Kraje członkowskie mają być połączone interkonektorami gazowymi, by na wypadek kryzysu mogły spieszyć sobie z pomocą.

Polska z kolei jest zadowolona, że uwzględniono węgiel i gaz łupkowy jako surowce, które powinny być wykorzystywane w unijnej strategii energetycznej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t77159.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/70;mld;euro;ne;zielona;energie;co;roku,94,0,763230.html) 70 mld euro ne zieloną energię. Co roku Tyle potrzeba, by spełnić cele UE na rok 2020. 20 proc. energii ma pochodzić z odnawialnych źródeł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t110911.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/unia;dala;zgode;na;czesc;postulatow;polski,32,0,765984.html) Unia dała zgodę na część postulatów Polski Polska nie chce rezygnować z własnych zasobów węgla, choć powoduje on znaczną emisję CO2.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)