Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Huragan Ingrid w Meksyku. Liczba ofiar wzrosła do 80

0
Podziel się:

W Meksyk niemal jednocześnie od wschodu uderzył huragan Ingrid, a od zachodu - sztorm tropikalny Manuel. Z Acapulco próbuje wydostać się 40-60 tys. ludzi. Pomaga lotnictwo wojskowe.

Huragan Ingrid w Meksyku. Liczba ofiar wzrosła do 80
(PAP/EPA)
bEEgTCtN

Do 80 osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi w wywołanych przez huragany w Meksyku - podały dziś w nocy meksykańskie władze. Tysiące ludzi pozostają odcięte od świata i pomocy.

Przedstawiciele ministerstwa spraw wewnętrznych ostrzegają jednak, że liczba ofiar może być jeszcze wyższa, gdyż wciąż nie ma dokładnych informacji z gór w okolicach Acapulco, gdzie doszło do osunięcia się ziemi na wieś La Pintada. Śmigłowiec uratował stamtąd 35 mieszkańców, a niepotwierdzone doniesienia mówią o jeszcze 18 zabitych.

_ Patrząc na zdjęcia, które mamy, nie wygląda to dobrze _ - powiedział szef resortu spraw wewnętrznych, Miguel Angel Osorio Chong. _ To bardzo silne osuwisko, bardzo wielkie. Można zobaczyć, że uderzyło w wiele domów _ - tłumaczył.

bEEgTCtP

AP pisze, że w Acapulco trwający trzy dni _ biblijny potop _ przemienił się w upalny, słoneczny dzień, w czasie którego mieszkańcy zaczęli wracać ze schronisk do zrujnowanych przez powódź domów, a turyści - uciekać z miasta. W ewakuacji przyjezdnych pomaga lotnictwo wojskowe. Szacuje się, że z Acapulco próbuje wydostać się 40-60 tys. ludzi.

Zobacz zniszczenia po przejściu huraganu nad Meksykiem

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/200-tysiecy-osob-dotknietych-skutkami-zywiolu-w-meksyku-g637351.html) W Meksyk niemal jednocześnie od wschodu uderzył huragan Ingrid, a od zachodu - sztorm tropikalny Manuel. Szef meksykańskiej Obrony Cywilnej Luis Felipe Puente poinformował, że w całym kraju zniszczeniu uległo co najmniej 35 tys. gospodarstw.

Manuel, po przejściu nad Acapulco nabrał sił i przemienił się w huragan. Porusza się nad Pacyfikiem w kierunku północnym. Ingrid tymczasem osłabła i przerodziła się w sztorm tropikalny.

bEEgTCtV
Czytaj więcej w Money.pl
Manuel i Ingrid spustoszyły Meksyk Jeszcze nigdy oba wybrzeża Meksyku nie zostały nawiedzone przez żywioł prawie w tym samym czasie. Spośród 32 stanów jedynie trzy nie ucierpiały. Praktycznie w całym kraju doszło do powodzi, podtopień i osunięć ziemi.
W Meksyku rośnie liczba ofiar. Już 40 osób W Meksyku rośnie liczba śmiertelnych ofiar huraganu Ingrid oraz burzy tropikalnej Manuel.
Sztorm Fernand zbliża się do Meksyku Obecnie sztorm znajduje się w odległości ok. 40 km od tego miasta.
bEEgTCuq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)