Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Huty mogą zniknąć z Europy. Zapowiedź protestów

5
Podziel się:

Federacja hutniczych związków zawodowych IndustriAll organizuje 9 listopada demonstrację, w której ma uczestniczyć 10 tysięcy pracowników sektora stalowego w Europie - donosi "Puls Biznesu".

Huty mogą zniknąć z Europy. Zapowiedź protestów
(Fotolia)

W wojnie o rynek demonstracja ma być kolejną próbą zwrócenia uwagi Komisji Europejskiej na problemy branży - czytamy w gazecie. Na razie nie zdradzono miejsca i szczegółów dot. protestów.

Federacja związków zawodowych zrzeszających 7 milionów członków przypomina, że przed kryzysem w branży pracowało w Europie ponad 400 tysięcy osób. Obecnie to 330 tysięcy - najmniej w historii.

Według organizacji to skutek błędnej polityki oszczędności w Europie, braku inwestowania w sektor badań i rozwoju oraz modernizacji obiektów, a ostatnio zaniżania cen stali przez Chiny. Demonstracja ma wspierać dążenie branży do walki z dumpingiem i zwiększenia efektywności ochrony rynku.

W pierwszych trzech kwartałach tego roku w Unii Europejskiej wyprodukowano 121,3 mln ton stali surowej, co oznacza spadek o 4,8 proc. w porównaniu do tego samego okresu roku 2015 r. Tymczasem zdolności produkcyjne UE wynoszą 230 mln ton.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
sir
7 lat temu
W Europie nie można produkować stali, bo wytwarza się CO2.
sd
7 lat temu
Te huty są tak europejskie jak szpitale "powiatowe", dawno wykupił je syn hinduskiego złomiarza który w ten sposób lobbuje do drenażu kieszeni europejczyków.
Tramp
7 lat temu
ostatni w UE gasi swiatlo. Nie ma przyszlosci dla socjalizmu i lewactwa. Ich rzady zawsze koncza sie katastrofa
B52100
7 lat temu
lewactwo eksportuje własne fabryki a importuje uchodźców
mądrość etapu
7 lat temu
Sowiety też kładły nacisk na rozbrojenie i ruchy pokojowe w Europie. No rozbrójcie się, przetopcie czołgi na łyżki -prosili. Teraz ekologicznie prosimy.