Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hydrobudowa dostała wezwanie do wykupu obligacji za 10 mln zł

0
Podziel się:

Hydrobudowa należy do grupy PBG. Na początku czerwca trzy spółki z grupy PBG: PBG, Hydrobudowa i Aprivia podjęły uchwały o złożeniu wniosków o ogłoszenie upadłości układowej.

Hydrobudowa dostała wezwanie do wykupu obligacji za 10 mln zł
(kalleboo/CC/Flickr)
bFeVtQfF

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Benefia wezwało Hydrobudowę, jako poręczyciela, do natychmiastowego wykupu wyemitowanych przez PBG obligacji o wartości nominalnej 10 mln zł - poinformowała Hydrobudowa Polska w komunikacie.

_ Zarząd Hydrobudowy Polska w upadłości układowej informuje o otrzymaniu w dniu 19 czerwca 2012 r. wezwania od Benefia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, w którym obligatariusz wzywa spółkę - jako poręczyciela solidarnego - do natychmiastowego wykupu, tj. w terminie 14 dni od dnia otrzymania przedmiotowego wezwania, 100 sztuk obligacji serii C wyemitowanych przez PBG o łącznej wartości nominalnej 10.000.000 zł _ - podała Hydrobudowa w komunikacie.

_ - Te wierzytelności zostaną uregulowane w toku postępowania upadłościowego albo PBG albo Hydrobudowy _ - powiedział rzecznik Hydrobudowy Polska Krzysztof Woch.

bFeVtQfH

Hydrobudowa należy do grupy PBG. Na początku czerwca trzy spółki z grupy PBG: PBG, Hydrobudowa i Aprivia podjęły uchwały o złożeniu wniosków o ogłoszenie upadłości układowej. 11 czerwca Sąd Rejonowy w Poznaniu ogłosił upadłość Hydrobudowy z możliwością zawarcia układu. Hydrobudowa Polska we wniosku o upadłość zgłosiła 18 tys. wierzytelności na 1,23 mld zł.

Hydrobudowa zajmuje się kompleksową realizacją inwestycji budownictwa technologicznego, hydrotechnicznego, obiektów ochrony środowiska i wodno-kanalizacyjnych. Konsorcjum Hydrobudowa-PBG-Alpine było głównym wykonawcą Stadionu Narodowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Hydrobudowa Polska otrzymała wezwanie do spłaty 65 mln zł Hydrobudowa Polska otrzymała od Banku Millennium wezwanie do spłaty kredytu poręczonego PBG. Wymagana kwota to ok. 65,2 mln złotych.
Niektórzy nie dostali za pracę nawet złotówki Podwykonawcy firmy Hydrobudowa, która była liderem konsorcjum budującego odcinek ul. Słowackiego, protestowali przez ok. trzy godz. w Gdańsku.
Mają niemal 24 proc. głosów w Hydrobudowie Polski Bank Przedsiębiorczości, jako pełnomocnik PBG, uzyskał uprawnienia do wykonywania praw głosu łącznie z 50.446.429 akcji Hydrobudowy Polska, stanowiących łącznie 23,96 proc. w ogólnej liczbie głosów na walnym spółki.
bFeVtQgi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)