Notowania

pkn orlen
24.09.2014 19:36

Igor Ostachowicz został członkiem zarządu Orlenu

Igor Ostachowicz będzie odpowiedzialny m.in. za działania związane z obecnością koncernu na rynkach zagranicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)
Donald Tusk i Igor Ostachowicz

Do niedawna jeden z najbliższych współpracowników byłego premiera Donalda Tuska został powołany na to stanowisko przez Radę Nadzorczą PKN Orlen S.A. na wniosek ministra Skarbu Państwa - głosi komunikat spółki.

Aktualizacja 25-09-2014, 09:25

_ Pan Igor Ostachowicz obejmie funkcję członka zarządu ds. korporacyjnych i komunikacji, i będzie odpowiedzialny za działania w zakresie komunikacji korporacyjnej, sprawy public affairs, w tym związane z obecnością koncernu na rynkach zagranicznych, pozyskiwanie funduszy rozwojowych, w tym funduszy unijnych, a także za kwestie związane z bezpieczeństwem energetycznym _ - podano w komunikacie.

_ Zarząd Orlenu funkcjonował do tej pory w 5 -osobowym składzie, czyli minimalnym wymaganym przez statut spółki. W ocenie Ministra Skarbu Państwa nowe obszary działalności Orlenu stanowią dodatkową przesłankę do poszerzenia składu zarządu _ - dodano.

Ostachowicz jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jak wskazano w komunikacie - ma _ wieloletnie doświadczenie w zakresie komunikacji społecznej, relacji międzynarodowych oraz zarządzania wizerunkiem _.

- _ Ten mechanizm nazywa się nepotyzm - _ tak senator Włodzimierz Cimoszewicz mówi o mianowaniu Ostachowicza.

Od 2007 roku pełnił funkcję podsekretarza stanu, a od roku 2010 sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiedzialnego za komunikację społeczną. Wcześniej był dyrektorem departamentu marketingu w PGE SA, a także doradcą Ministra w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

Ostatnio rzeczniczka rządu Tuska Małgorzata Kidawa-Błońska informowała, że po zmianie rządu Ostachowicz odchodzi z kancelarii premiera i _ zamierza pisać książki _. Jako literat Ostachowicz ma na swoim koncie książki _ Potwór i panna _ oraz _ Noc żywych Żydów _, która obecnie wystawiana jest na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkn orlen, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz