Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ikea chce testować sklep internetowy. Start pełnej oferty w przyszłym roku

Ikea chce testować sklep internetowy. Start pełnej oferty w przyszłym roku

 

- Ikea bije rekordy sprzedaży w Polsce. Jesteśmy pod tym względem numerem jeden na świecie - mówi Anna Pawlak-Kuliga, prezes Ikea Polska. Jak dodaje, Ikea choć kojarzy się ze Szwecją, to powstała tak naprawdę w Polsce, bo ponad 50 lat temu to nasi producenci mebli dostarczali produkty do sklepów, gdy założyciela sieci Ingvara Kamprada zbojkotowały szwedzkie firmy.

 

Obecnie Ikea szykuje się do sprzedaży solarów. W planach jest także uruchomienie sklepu internetowego.

- Chcemy, żeby do naszych towarów jak najwięcej Polaków miało dostęp. Mówimy tu więc i o e-sklepie i nowych lokalizacjach. Mamy w przyszłym roku otwarcie w Lublinie - mówi szefowa Ikei.

Jak przyznaje, będą pierwszym w Polsce sklepem sprzedającym wielogabarytowe produkty przez internet. Oferta e-Ikei będzie obejmować bowiem nie tylko dodatki, ale wszystko to co sprzedaje się w zwykłych placówkach.

Na początku ruszyć mają jednak testy w części miast. Sam start sklepu, który obejmie już zasięgiem całą Polskę, zaplanowany jest na przyszły rok.

Jak dodaje Anna Pawlak-Kuliga, Ikea otwiera restauracje, chce sprzedawać panele fotowoltaiczne, ale nie myśli o własnej linii ubrań. I stwierdza, że jej firma dostrzega coraz większą chęć do indywidualizacji masowych produktów.

- Mamy projekty na innych rynkach, na których testujemy personalizację meblową. Stawiamy też na limitowane kolekcje - dodaje.

internet, ikea, sklep
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
fanka
2016-10-27 10:55
Kiedy w Kaliszu Ikea
Jonny
2016-09-14 09:26
Jak widzę projekt Ikei w Rzeszowie z przed 10 lat padł?
aaa
2016-09-13 18:52
Kiedy Ikea w Opolu?
Pokaż wszystkie komentarze (64)