Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ikea będzie sprzedawać dywany produkowane przez syryjskich uchodźców

Ikea będzie sprzedawać dywany produkowane przez syryjskich uchodźców

Fot. AP/FOTOLINK

Ikea planuje zatrudnić dwustu syryjskich uchodźców żyjących w Jordanii. Mają oni produkować dywany i inne tekstylia - informuje portal CNN Money. W większości mają to być kobiety. Sprzedaż nowej serii dywanów ma wystartować w 2019 roku.

- Konflikt w Syrii to wielka tragediach naszych czasów. A Jordania wzięła na siebie bardzo duży ciężar przyjmowania uchodźców. Chcemy ich jakoś w tym wspomóc - mówi cytowany przez portal Jesper Brodin, menedżer zarządzający w Ikea.

Z danych ONZ wynika, że Jordania przyjęła 655 tysięcy syryjskich uchodźców. 37 tysięcy z nich ma pozwolenie na legalną pracę, z czego kobiety są w mniejszości. Reszta pracuje w szarej strefie albo nie pracuje wcale.

Ikea poinformowała, że syryjskie dywany będą sprzedawane w ramach limitowanych edycji w Jordanii i w innych krajach, które mają podpisane umowy handlowe z Jordanią.

ikea, jordania, uchodźcy z syrii
Czytaj także
Polecane galerie
?
2017-02-01 16:36
"W większości mają to być kobiety. " A co robią "męszczyźni"?? Zostawili w kraju ogarnietym wojną zony, matki, dzieci, siostry, a sami siedzą sobie na socjalu.
szeroko
2017-02-01 15:18
a to ciekawe wielce. Trzeba będzie zatem omijać Ikeę
aa
2017-02-01 13:14
z wąglikiem w środku...
Pokaż wszystkie komentarze (8)