Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Imigranci w Polsce. Rzeczpospolita może przyjąć 2 tys. uchodźców

0
Podziel się:

Według pomysłu Komisji, uchodźcy mieliby być rozmieszczani w poszczególnych krajach Unii według klucza opartego przede wszystkim na wielkości PKB oraz liczbie ludności.

Imigranci w Polsce. Rzeczpospolita może przyjąć 2 tys. uchodźców
(Xinhua/Photoshot/Reporter)

Polska powinna przyjąć uchodźców w ramach obowiązkowych kwot proponowanych przez Komisję Europejską - uważa Weronika Rokicka z Amnesty International.
Chodzi o imigrantów, którzy docierają do Europy przez Morze Śródziemne. Według pomysłu Komisji, uchodźcy mieliby być rozmieszczani w poszczególnych krajach Unii według klucza opartego przede wszystkim na wielkości PKB oraz liczbie ludności.

Według tego klucza, Polska małaby przyjąć około 2 tysięcy osób. - To dobre rozwiązanie, ale jest to rozwiązanie kryzysowe - powiedziała w PR24 Weronika Rokicka.

Weronika Rokicka podkreśla, że Polska nie jest dla uchodźców z Afryki krajem pierwszego wyboru.

Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców informuje w swoim dorocznym raporcie, że liczba osób zmuszonych do opuszczenia swoich domów w wyniku konfliktów osiągnęła w ubiegłym roku rekordowy poziom 60 milionów.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska nie chce uchodźców? "To egoizm" Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Alexander Lambsdorff zarzucił Polsce i Wielkiej Brytanii, że uniemożliwiają rozwiązanie problemu uchodźców w Unii Europejskiej.
Fiasko Brukseli w sprawie imigrantów? Węgierski rząd _ zrobi wszystko, by zapobiec _ wprowadzeniu tego systemu.
Mogherini wskazuje najnowszy priorytet Unii Szefowa unijnej dyplomacji wezwała kraje do wspólnych działań przeciwko przemytnikom ludzi.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)