Notowania

rosja
04.04.2014 21:15

Imigranci w Rosji. Służby chcą pobierać odciski palców od 12-letnich dzieci

- Rozumiemy, że trzeba kontrolować dorosłych, ale co tu mają robić dzieci? - mówi szef Federacji Imigrantów Rosji Muhammad Amin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(alex-and-r/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Rosyjska Federalna Służba Migracyjna (FMS) przygotowała projekt przewidujący obowiązkowe pobieranie odcisków palców od imigrantów w wieku od 12 lat. Sprzeciw wobec projektu, opublikowanego dziś, wyraził szef Federacji Imigrantów Rosji Muhammad Amin.

Członkowie rodzin imigrantów ubiegających się o azyl, pozwolenie na pobyt, a także bezpaństwowcy przebywający na terytorium Rosji _ będą podlegać obowiązkowemu pobraniu odcisków palców od 12 lat _ - zapowiada projekt. Media podały, że w pierwszej wersji mowa była o wieku od 6 lat.

_ Rozumiemy, że trzeba kontrolować dorosłych, i nie jesteśmy przeciwni pobieraniu odcisków palców od nich. Ale co tu mają robić dzieci? To bezużyteczny pomysł i mam nadzieję, że nie przejdzie on w Dumie (niższej izbie parlamentu) _ - powiedział Amin rosyjskim mediom.

Służby prasowe FMS oznajmiły, że celem inicjatywy jest ochrona niepełnoletnich imigrantów. _ W przypadku cudzoziemskich dzieci nie mówiących po rosyjsku, znajdujących się w obcym kraju, pobranie odcisków palców jest jedynym sposobem na ustalenie ich tożsamości _ - oświadczyła FMS.

Imigranci w Rosji są liczni, szczególnie w Moskwie, dokąd przybywają w poszukiwaniu pracy tysiące obywateli byłych republik radzieckich w Azji Centralnej. Szacuje się, że w Moskwie przebywa około 2 mln imigrantów, w zdecydowanej większości - nielegalnych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz