Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Imigranci we Włoszech. Kolejna fala uchodźców z Afryki Północnej

0
Podziel się:

Włoski minister spraw wewnętrznych wezwał europejskich partnerów, by pomogli w rozwiązywaniu problemu, gdyż same nie zdołają się z nim uporać.

Imigranci we Włoszech. Kolejna fala uchodźców z Afryki Północnej
(LaertesCTB/cc/Flickr)

Włochy stanęły wczoraj w obliczu nowej fali ponad 3 tys. imigrantów z Afryki Północnej, których łodziom przyszły na Morzu Śródziemnym na pomoc włoska marynarka wojenna i straż przybrzeżna - poinformowały władze.

Według nich patrolowiec marynarki wojennej Libra wziął na pokład 450 uchodźców. Okręt ten towarzyszy holownikowi, który doprowadzić ma do portu Ragusa na Sycylii statek z około 1300 uchodźcami. Do Ragusy holowana jest też łódź rybacka z 250 imigrantami. Wszyscy pasażerowie tych jednostek mieli jeszcze wczoraj znaleźć się na Sycylii.

Do położonego na północny zachód od Ragusy Porto Empedocle płynie patrolowiec straży przybrzeżnej Peluso, który wziął na pokład ponad 307 Syryjczyków oraz fregata marynarki wojennej Euro z 531 uratowanymi uchodźcami.

Choć obóz dla uchodźców na Lampedusie jest zamknięty, na tę położoną blisko wybrzeża Tunezji włoską wyspę przywieziono wczoraj kolejnych 266 migrantów, a około 200 następnych dotrze tam niebawem na okręcie marynarki wojennej - poinformowała włoska agencja ANSA.

W ramach realizowanego od jesieni 2013 roku programu Mare Nostrum włoska marynarka zwiększyła swą pomoc dla łodzi z uchodźcami z Afryki Północnej. W efekcie w ubiegłych miesiącach napływ imigrantów wyraźnie się nasilił.

Włoski minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano oświadczył, że na północnoafrykańskich wybrzeżach oczekują na przeprawę do Europy setki tysięcy ludzi. Wezwał jednocześnie europejskich partnerów Włoch, by pomogli im w rozwiązywaniu tego problemu, gdyż same nie zdołają się z nim uporać.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejne ofiary zatonięcia łodzi z imigrantami Włoskie media podają za ekipami ratowniczymi, że zaginionych może być od 150 do 200 osób.
Włosi masowo opuszczają swój kraj W ubiegłym roku liczba Włochów przed 40-tką, którzy przenieśli się do Wielkiej Brytanii, wzrosła aż o 81 procent.
Włoscy eurosceptycy nie chcą być z Faragem Eurodeputowani Ruchu Pięciu Gwiazd opowiadają się za tym, by wejść do frakcji Zielonych w Parlamencie Europejskim.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)