Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Indie: Prawie połowa dzieci niedożywiona

0
Podziel się:

Pomimo imponującego wzrostu PKB, który w ostatnich latach wynosił średnio 8 proc., wskaźnik rozwoju społecznego kraju jest według ONZ bardzo niski.

Indie: Prawie połowa dzieci niedożywiona
(bengarrison/CC/Flickr)

W Indiach 42 procent dzieci poniżej piątego roku życia jest niedożywiona, a prawie 60 procent w tej grupie wiekowej jest opóźniona w rozwoju - wynika z najnowszych badań. To hańba narodowa - ocenił premier Manmohan Singh.

Autorzy raportu dotyczącego głodu i niedożywienia przebadali ponad 100 tys. dzieci w dziewięciu spośród 28 stanów między październikiem 2010 r. a lutym 2011 r. Było to pierwsze badanie przeprowadzone przez Fundację Naandi, organizację pozarządową z siedzibą w Hajdarabadzie i największe tego typu od 2004 r. Premier Singh przedstawił dziś podsumowanie najnowszych badań. Szczegóły raportu nie są jeszcze znane.

Pomimo imponującego wzrostu PKB, który w ostatnich latach wynosił średnio 8 proc., wskaźnik rozwoju społecznego kraju jest według ONZ bardzo niski. Indie pod tym względem plasują się na 119. miejscu na 169 państw.

UNICEF ocenia, że w Indiach żyje jedna trzecia spośród niedożywionych dzieci na świecie poniżej trzeciego roku życiu. Niedożywienie jest tam większe niż w Afryce subsaharyjskiej.

Rząd chce walczyć z tym problemem poprzez subsydiowanie żywności dla trzech czwartych społeczeństwa. Ustawa w tej sprawie może zostać wkrótce przyjęta.

Czytaj więcej o sytuacji w Indiach
Miliard ludzi. Rząd chce dożywiać trzy czwarte Subsydiowanie żywności dla trzech czwartych społeczeństwa Indii, liczącego 1,2 mld ludzi, indyjski - to pomysł indyjskiej koalicji.
Koniec zakazu. Będzie więcej supermarketów Indyjski rząd formalnie zgodził się na to, by zagraniczne firmy mogły posiadać w Indiach 100 proc. udziałów w sklepach firmowych jednej marki.
To będzie najtańszy samochód świata Producent zapewnia, że pojazd ma małe zużycie paliwa i niski poziom emisji dwutlenku węgla.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)