Notowania

inflacja w polsce
22.05.2012 09:54

Inflacja bazowa. Analitycy typują jej wysokość

Szacunki dwunastu ankietowanych przez agencję ekonomistów dotyczące kwietnia mieściły się w przedziale 2,2 proc. do 2,4 proc. przy średniej na poziomie 2,29 procenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii w kwietniu bieżącego roku wyniosła 2,3 procenta rok do roku wobec 2,4 procenta zanotowanych w marcu, uważają analitycy.

Szacunki dwunastu ankietowanych przez agencję ekonomistów dotyczące kwietnia mieściły się w przedziale 2,2 proc. do 2,4 proc. przy średniej na poziomie 2,29 procenta. W marcu miary inflacji bazowej w ujęciu rocznym przedstawiały się następująco:

Inflacja bazowa po wyłączeniu cen administrowanych wyniosła 3,5 proc. w w ujęciu rocznym wobec 4,0 proc. w lutym. Inflacja bazowa po wyłączeniu cen najbardziej zmiennych wyniosła 3,4 proc. wobec 3,6 proc. w lutym. Inflacja bazowa liczona metodą 15-procentowej średniej obciętej wyniosła 4,1 proc. w lutym wobec 4,3 proc. w lutym.

Wskaźnik wzrostu cen i usług konsumpcyjnych (inflacja CPI) wyniósł w kwietniu 4,0 proc. wobec 3,9 proc. rok do roku w marcu. Narodowy Bank Polski (NBP) poda dane o inflacji bazowej za kwiecień br. we wtorek, 22 maja, o godz. 14.00.

Czytaj więcej o inflacji w Money.pl
Podwyżka stóp procentowych, coraz bardziej prawdopodobna Profesor Filar mówi, co z drożyzną i czy możemy liczyć na podwyżki.
Znamy dane o inflacji. Zobacz, co podrożało Główny Urząd Statystyczny podał dane o inflacji. Nie było zaskoczenia.
Ponad 100 procent inflacji u sąsiada Polski Inflacja na Białorusi wyniosła w minionym roku 108,7 proc. - poinformował główny urząd statystyczny (Biełstat).
Tagi: inflacja w polsce, inflacja bazowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, inflacja i bezrobocie
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz