Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Informacje dla pacjentów. NFZ zebrał je w jednym miejscu

0
Podziel się:

Vademecum 2012 ma być na bieżąco aktualizowane.

Informacje dla pacjentów. NFZ zebrał je w jednym miejscu
(Bartosz Krupa/East News)

Informacje o świadczeniach medycznych, listach oczekujących, receptach i lekach refundowanych - można znaleźć w _ Vademecum 2012 _, które przygotował Narodowy Fundusz Zdrowia.

_ - Przewodnik skierowany jest przede wszystkim do pacjentów, ale także do pracowników placówek medycznych _ - powiedział rzecznik NFZ Andrzej Troszyński.

W najnowszym wydaniu vademecum zaktualizowane zostały informacje dotyczące: potwierdzania prawa do świadczeń, odpłatności za świadczenia, skierowania na leczenie specjalistyczne, list oczekujących na świadczenia, stawki za udostępnienie dokumentacji medycznej, rehabilitacji, opieki psychiatrycznej, pielęgniarskiej opieki długoterminowej, lecznictwa uzdrowiskowego, recept i leków refundowanych, oznakowania aptek, które zawarły umowę z NFZ.

SPRAWDŹ, CZY NA LIŚCIE LEKÓW REFUNDOWANYCH SĄ TWOJE SPECYFIKI:

Nazwa handlowa leku lub innego wyroby medycznego:

W przypadku wprowadzania nowych przepisów lub ich zmiany vademecum będzie aktualizowane na bieżąco.

Vademecum zawiera umieszczone w sposób uporządkowany podstawowe informacje o prawach pacjenta i obowiązkach świadczeniodawców, o skierowaniach i listach oczekujących, a także o podstawowej opiece zdrowotnej, ambulatoryjnej opiece specjalistycznej, leczeniu szpitalnym, receptach oraz lekach.

Jest w nim spis adresów i numerów telefonów informacyjnych do oddziałów NFZ oraz Rzecznika Praw Pacjenta. _ Vademecum 2012 _ jest dostępne na stronie internetowej www.nfz.gov.pl.

O sytuacji w służbie zdrowia czytaj w Money.pl
Znowu nas okłamali. Każdy zapłaci w aptece o 35 złotych więcej Zmienia się lista leków refundowanych. Money.pl pokazuje jak uderza nas to po kieszeni.
Senator PO w wyliczenia Money.pl nie wierzy. Leki tańsze? O liście leków refundowanych mówi Prof. Alicja Chybicka.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)