Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Innowacje w firmach: Polska dopiero na 25 miejscu w Europie

0
Podziel się

Awansu do grona krajów wysoko rozwiniętych nie da się osiągnąć, importując nowoczesne technologie i będąc globalnymi poddostawcami.

Innowacje w firmach: Polska dopiero na 25 miejscu w Europie
(Jakub Orzechowski/Reporter)
bDnRRDDV

Obecnie Polska w rankingu innowacyjności wśród krajów europejskich znajduje się na 25 miejscu.

Polskie firmy muszą się stać bardziej innowacyjne. Ma w tym pomagać utworzona w tym miesiącu Koalicja na rzecz Polskich Innowacji. Powstała z inicjatywy instytucji naukowych i przedsiębiorców, wśród nich Konfederacji Lewiatan.

Jak podkreśla główna ekonomistka tej organizacji Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, awansu do grona krajów wysoko rozwiniętych nie da się osiągnąć importując nowoczesne technologie i będąc globalnymi poddostawcami. Na szczęście coraz więcej firm to rozumie - dodaje.

bDnRRDDX

Zwraca uwagę, że do 2020 roku projekty innowacyjne i związane z badaniami i rozwojem będą finansowane ze środków Unii Europejskiej. Te pieniądze jednak się skończą i już dzisiaj trzeba wprowadzać regulacje wspierające decyzje firm w inwestowaniu w innowacje.

Doktor Starczewska-Krzysztoszek zwróciła też uwagę, że prezydent Bronisław Komorowski przygotował projekt zmian w ustawie o innowacyjności, w którym proponuje ulgi podatkowe. Firma może odliczyć nie tylko koszty poniesione na projekt ale też dodatkowo 50 procent w przypadku małych firm i 20 procent w przypadku firm dużych. Według ekonomistki będzie to bardzo motywujące i dające szansę, by Polska zmieniła się w kraj stojący nie na cenie a na innowacjach.

Czytaj więcej w Money.pl

bDnRRDEd
bDnRRDEy
innowacje
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)