Notowania

"Incydent z zakresu bezpieczeństwa". InPost o wycieku danych pracowników

W połowie lipca doszło do incydentu z zakresu bezpieczeństwa danych naszych pracowników - przyznaje firma InPost. Jednocześnie zapewnia, że dane klientów są bezpieczne. Sprawą zajmuje się policja, podjęcie działań zapowiada też GIODO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Integer.pl)

W środę wieczorem portal zaufanatrzeciastrona.pl podał, że w sieci opublikowano bazę danych należącą do firmy InPost, która zawiera szczegółowe dane kilkudziesięciu tysięcy pracowników i współpracowników oraz informacje o współpracy z organami ścigania.

- Opisywana sprawa dotyczy incydentu z zakresu bezpieczeństwa danych naszych pracowników z połowy ubiegłego miesiąca. Co ważne, bezpieczeństwo danych naszych klientów nie zostało w jakikolwiek sposób naruszone - poinformował rzecznik prasowy InPost S.A. Wojciech Kądziołka.

Zapewnił, że dział bezpieczeństwa InPost "niezwłocznie podjął odpowiednie działania zabezpieczające". Kądziołka zaznaczył, że sprawa została zgłoszona na policję.

Zobacz też: Jest zielone światło do likwidacji OFE

- W związku z informacjami, które się pojawiły, biuro do walki z cyberprzestępczością KGP na bieżąco analizuje sytuację, ale ze względu na dobro podejmowanych czynności więcej szczegółów nie ujawniamy - powiedział w czwartek rzecznik Komendy Głównej Policji mł. insp. Mariusz Ciarka.

To przestępstwo podpada pod art. 268a Kodeksu Karnego i jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego.

Rzecznik Prasowy GIODO Agnieszka Świątek-Druś poinformowała, że Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych niezwłocznie zajmie się tą sprawą z urzędu.

Tagi: inpost, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-08-2017

niezwłocznie[QUOTE] "Incydent z zakresu bezpieczeństwa". [/QUOTE] Incydent jakich wiele, identycznie jak z czekoladopodobnymi/beżowymi na zachodzie.

25-08-2017

boże"Dane wyciekły" vs "Dane są bezpieczne" - jak to się do siebie ma??

24-08-2017

ErdoganOd maja 2018 wchodzi w zycie RODO - wtedy taki incydent bedzie kosztowal wiecej niz utrata reputacji w zwiazku z artykulem w prasie

Rozwiń komentarze (3)